2012′de kayıp çocukların bakın kaçı bulundu

16 Eylül 2013 | Saat 21:39 | Gündem | 1.534 okunma

yurttan_kacan_cocuk_kopeklerle_uyurken_bulunduİçişleri Bakanı Muammer Güler, 2012 yılında hakkında resmi kayıp müracaatı yapılan çocuk sayısının 12 bin 474 olduğunu, bu çocukların kaçının bulunduğunu açıkladı.MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin yazılı soru önergesini yanıtlayan Güler, kayıp çocukların müracaatlarının zaman geçirilmeksizin adli makamlara bildirildiğini ve düzenlenen Kayıp Şahıs Bilgi Formu’nu bakanlığın Kaçakçılık İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı’nın (KİHBİ) kayıp şahıslar programına kaydedildiğini aktardı.
ARAŞTIRMALAR BÖYLE YAPILMIŞ
2010 yılında hazırlanarak valiliklere gönderilen Kayıp Çocuk Rehberi çerçevesinde yürütülen çalışmalar ilave olarak, kayıp çocukların bulunmasının hızlandırılması amacıyla güvenlik güçleri ve ilgili diğer kurumların bilgi sistemlerinden, internet ve sosyal paylaşım sitelerinden araştırmalar yapıldığını bildiren Güler şu bilgileri verdi:
“Ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı’nın internet sitesinden çocukların ebeveyn, veli, vasi veya yakınlarınca alınması gereken önleyici tedbir ve yapılması gereken işlemler hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılıyor.
ÇOCUKLARIN KAYBOLMA SEBEPLERİ
Türkiye’de çocuklar başta gönül ilişkisi, eğlence, macera amaçlı ve evlenme amaçlı olmak üzere aile içi huzursuzluk ve aile içi şiddet sebebiyle kaybolmaktadır. Kayıp çocukların yüzde 30′u kurumlardan, yüzde 70′i ise evden kayıp çocuklardır.
2012 yılında hakkında resmi kayıp müracaatı yapılan ve güvenlik birimleri ya da vatandaş tarafından bulunarak güvenlik birimlerine getirilen kayıp çocuk sayısı 12 bin 474′tür. Güvenlik güçlerinin çalışmaları ile hakkında kayıp müracaatı yapılan çocukların yüzde 98′i bulunmuştur. Kalan yüzde 2 içindeki kayıp çocukların yüzde 95′i ise en geç 6 ay içerisinde bulunmuştur.”
Kaynak: HABER7

ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Yorumlar

TEKNOLOJI HABERLERI

Yakındaki arkadaşını Facebook’tan öğren! Yakındaki arkadaşını Facebook’tan öğren!

Facebook’un son yeniliği ‘yer paylaşımı’ ile yakınınızdaki arkadaşlarınızı görebilecek, başkaları ile de nerede olduğunuzu paylaşabileceksiniz. Aktif hale getirdiğiniz anda periyodik olarak çevrenizdeki arkadaşlarınız... 

[Devamini oku...]
Facebook’tan kötü haber Facebook’tan kötü haber

Facebook, Android ve iOS uygulamalarındaki mesajlaşma özelliğini kaldıracağını duyurdu. Facebook, mobil uygulamasındaki mesajlaşma özelliğini kaldıracağını ve mobil cihazlarından Facebook arkadaşları ile anlık iletişim kurmak isteyen... 

[Devamini oku...]
Facebook bombayı patlattı Facebook bombayı patlattı

Facebook Messenger’a gelen yeni bir özellik ile Facebook üzerinden artık ücretsiz telefon görüşmesi yapabileceksiniz. Facebook’un bir süredir ABD ve Kanada’da kullanıcılarına sunduğu sesli görüşme servisi nihayet tüm dünya kullanıcılarına... 

[Devamini oku...]
Teknoloji Haberler
Toplam 14 database sorgusu: 0,165 saniyede cozulmustur.