Anasayfa >> Gündem >> Çin’de gözleri olmayan bebek doğdu!

Çin’de gözleri olmayan bebek doğdu!

 • T T T
 • haber-detay-h669552

  Anoftalmi adı verilen bu sendromda bebeklerin göz dokusu ya hiç olmuyor ya da çok az doku oluyor. Uzmanlar, bu talihsiz bebeğin asla göremeyeceğini söylüyor

  Çin’in Guangzhou şehrinde gözleri olmayan bir bebek dünyaya geldi. Anoftalmi adı verilen bu sendromda bebeklerin göz dokusu ya hiç olmuyor ya da çok az doku oluyor. Uzmanlar, bu talihsiz bebeğin asla göremeyeceğini söylüyor.

  Mirror’un haberine göre; talihsiz bebeğin annesi Liu Peihua, hamilelik süresince kontrollere gittiğini, normal bir gebelik süreci yaşadığını ve bu süreçte hiçbir sorun yaşanmadığını dile getirdi. Xiao Ming lakaplı olan erkek bebek, bir hafta önce doğduğunda, doktorlar gözü olmadığını fark edemedi.

  Genç anne Liu Peihua, bebeğinin geçen zaman boyunca gözlerinin hep kapalı olduğunu söyledi. Yakından baktığında ise bebeğinin göz dokusunun gelişmediğini fark etmesiyle şok oldu. Çin basını gözleri olmadan doğan bu bebeği “Gözleri olmayan bebek” şeklinde servis etti. Anne Liu, çocuğu için güçlü kalacağına söz verdi ve görmeyen oğlunu büyütmesi konusunda halktan tavsiye istedi.

  1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 1 kişinin notuyla, Toplam: 3,00 / 5 Yıldız)
  Loading...
  BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

  Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


  Scroll To Top