Anasayfa >> Sağlık >> İşte öksürüğü ilaçsız geçirme formülü?

İşte öksürüğü ilaçsız geçirme formülü?

 • T T T
 • ÖKSÜRÜKGıcık halinde gelen ya da hastalıktan sonra sizi rahatsız eden öksürüğü geçirmenin doğal yolları…

  Hastalığın geçmesinin ardından bazen gıcık halinde bir öksürük kalır. Uzun bir süre geçmez ve bu durumdan oldukça rahatsız olursunuz.

  İşte o gıcık halini oluşturan öksürüğü doğal yollarla geçirmenin yolu;

  Karabiber Çayı

  Karabiber , dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirir. Bal , katıldığında ise bu karışım, öksürüğü tamamen yatıştırır ve doğal bir antibiyotik niteliğindedir. Bir çay kaşığı kadar taze çekilmiş karabiber , 2 yemek kaşığı kadar bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su dökülür. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzülür ve içmeye hazır hale gelir. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için ideal bir içecektir.

  Kekik – Bal

  Üst solunum yolları enfeksiyonlarına , bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Bu hastalıklar öksürük yapan hastalıklar olduğu için , bu öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı , ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha faydalı olacaktır.

  Limon – Karabiber – Tuz

  Bir limonu dörde bölün. Böldüğünüz parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz atın. İyileşmenin hızlanması için limonu yiyin. C vitamini ile bağışıklığınız güçlenirken , nefes alışınız da rahatlar. Öksürük için ideal bir yiyecektir.

  Ilık Süt – Bal

  Bal katarak içtiğiniz ılık süt , öksürüğünüzü alır ve boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığı ve öksürüğün gelmesini engeller.

  Badem – Portakal Suyu

  Bademleri rondo yardımıyla parçalayın. Bir kaç çay kaşığı parçalanmış bademi , bir fincan portakal suyu ile karıştırın. Öksürüğünüze çok iyi gelecek bir karışımdır…

  Kaynak:PİRAMİTHABER

  1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
  Loading...
  BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

  Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


  Scroll To Top