Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Kayıplarımız >> Kayıp olarak aradığımız Bilgi Can cesedi bulundu

Kayıp olarak aradığımız Bilgi Can cesedi bulundu

 • T T T

 • Adana’nın Ceyhan ilçesinde yakılmış halde cesetleri bulunan iki kadından birinin kimliği DNA testiyle ötekinin ise memesindeki silikonun seri numarasından belirlendi.
  Edinilen bilgiye göre, Adana’nın Ceyhan ilçesinde ocak ayında kaybolan iki genç kadının cesetleri 3 Nisan’da Kızıldere köyü Cebelnur Dağı’ndaki vadide hayvanları otlatan çoban tarafından bulundu.

  Durumun bildirilmesi üzerine Adana İl Jandarma Alay Komutanlığı’na bağlı ekipler 3 saat süren yolculuğun ardından bölgeye ulaştı. Ekipler çevrede yaptıkları geniş çaplı araştırmada toprağa gömülü vaziyette olan yakılmış ve çürümüş ceset parçalarına rastladı.
  Yapılan incelemelerde vücutları kesici alet ile kesilen cesetlerin iki kadına ait olduğu belirlendi.
  Olay Yeri İnceleme ekipleri bölgede yaptığı araştırmada kadın çizmesi ile çorap buldu. Öldürülen kadınların birisinin memesinde silikona rastlayan ekipler seri numarasını aldı. Jandarma sır cinayeti çözmek için özel bir ekip kurdu. Ekipler ilk önce kendi ve polis bölgesinde son zamanlarda kayıp kadın başvurusu yapılan dosyaları mercek altına aldı. Araştırma yapan ekipler seri numarasını aldıkları silikonların 2010 yılında Gülcan Ünlütaşkıran’a takıldığını belirledi.
  Öldürülen kadınlardan birinin Gülcan Ünlütaşkıran olduğunu tespit eden ekipler ikinci cesedin kimliğini tespit etmek için hummalı çalışmasını sürdürdü.
  Ünlütaşkıran’ın kaybolduğu 22 Ocak 2012 tarihinde kaybolan Bilgi Can’ın ailesine ulaştı ve Ünlütaşkıran ile arkadaş olduğunu öğrendi. Ekipler, tarafından olay yerinde bulunan çizme ile çorap da Can’ın ailesi tarafından teşhis edildi. Taşları yerine oturtan ekipler, iki kadının kimliklerini belirledi ancak kesinleştirmek için ailelerden DNA örnekleri aldı. Test sonucu yaklaşık bir ay sonra çıktı ve vahşice öldürülen iki kadının Bilgi Can ile Gülcan Ünlütaşkıran olduğu netlik kazandı.
  Bilgi Can’ın cenazesi Kabasakal, Gülcan Ünlütaşkıran’ın cenazesi ise Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi.
  Jandarma şimdi cinayetleri işleyen katil ya da katilleri bulmak için soruşturmayı çok yönlü sürdürüyor.
  SABAH

  BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

  14 yorum

  1. Müge hanım ben bu tarz yerlere arabayla çok inip çıktığım için şunu söyleye bilirim ki sizin söylediğiniz gibi zor bir şekilde saatlerce yürüyerek çıkılacak bir yere benzemiyor, o çobanların durduğu yere çok rahat araba çıkar ve bahsettiğiniz aylar dan şubat olduğu için o aylarda orada çobanlar olmaz hayvanlar kapalı ahırlarda olur orası boş olduğu için oraya kadar arabayla rahat bir şekilde çıkılabilir bence oradan yukarısı da çok uzak görünmüyor.

  2. ben şunu anlayamadım. amcası sadece üst baştan nasıl tanımış gülcan’ı morgda. bence bu aile katli de olabilir. amcası her zaman adana da tüm barlara gidermiş. nasıl oldu da yeğenini görmedi.. çok enteresan. bir şeyler saklıyorlar.

  3. şenay erol özdamar

   iyi çalışmalar müge abla arif bey yıllardır yanında yaşayan kadının göğsünde silikon olup olmadığını bilir bunu gizlemeye çalışması ilginç,parçalanmayan ceset gülcanın demesi 2. ilginçliği sanki bu olayı kendisi yapmışda gülcana fazla kıyamamış dikkatleri bilgicanın üzerine çekmeye çalışmış gibi (kızınızı öldürdüm ama parçalamadım)der gibi,ayrıca bu tarz işlerden para kazanan bir adam sevgilisinin arkadaşınıda bu işlere sürüklemek için zorlar çünkü kadını para olarak görür bu onun için fırsattır belkide bilgican ve gülcanın tartışma sebepleri gülcanın ceyhan da bir iş için çok güzel para kazanacağız sende gelmelisin eğer gelmezsen arif beni öldürür diye ısrarları olabilir iş için gittiklerim yerde belkide para konusunda anlaşamadılar önce bilgicana karşı kaba kuvvet kullanıldı gülcan bilgicanı korumaya çalıştı olay sonradan cinayete dönüştü olabilir ayrıca adı geçen profösöre bu kızları pazarlamış olabilir arif olay yerine çok yakın olması şüphe uyandırıcı değil mi iyi yayınlar

  4. muge hanim ,o cobana iyi bir miktar para karsiligi bir essek yardimi ile rahatlikla yukari tasdina bilir.coban merak edip sonradan arastirmisir bolgeyi iyi tanir,o mkesin taniyordur katilleri.. slmlrr

  5. Gülcanın ceza evindeki kocası öldürttü, bilgi de kurunun yanında yaş da yanar misali katledildi. mi?

  6. canım seni çok seviyorum gözümün nuru mugecim sen allah tarafından yollanmış meleksin insanların ağlayan gözlerini bir nebze olsun güldürüyosun sana namaz kılıp dua edıyorum seni rabbim tüm kötülüklerden korusun ben 1960 doğumluyum güngörenden bostancıya hergün gelip gidiyorum.iş yerinde seni izlemek için can atıyorum .sen birtanesin.saat 10 deyince işi bırakıp senigizli gizli izliyorum bu bile bana haz veriyor.allah yolunu acık etsin gözümüzde teksin sana evladım gibi aşıgım. sevgiyle kal ablan nermin düya var oldukça aramızdan ayrılma.

  7. Müge Hanım Hiç değinmediginiz Bir Konuya Değinmek İstiyorum.Gülcan Ve Bilgi Cinayetin,de Ben Şu Konunda Göz Ardı Edilmemesinin Ardındayım.Ordaki Beyefendi Kızın Babası Yani Kızının Bu Şekilde Bi İş Yaptıgını Duyunca Kendisi de Cinayeti İşlemiş Olabilir Bende Doğuluyum Doğulular Bu Şekilde Namus Meselesi Falan Diyip Hertürlü İşe Kalkışabiliyorlar Burada Bu Şekilde Çok Var. Bi şekilde Duymuş Olabilir duydugunda,da Kendisine Yediremiyeyip Böyle Bişeye Kalkışmış Olabilir İyi yayınlar Teşekkür Ederim.

  8. müge abla biz tarım işçisiyiz ocak ayında biz böyle bir yangıan rast geldik

   hemde yaklasık olarak sizin bahsettiğiniz mevkiiler yakınlarındaydı tam olarak mevkii adını bilmiyorum ama biz orman yanmaz bu mevsimde yağmur çamur diyede kendi kendimiz arasında konuştuk yardımı olurmu bilmem ama simsiyah bir duman ve bizim gördüğümüz saat akşam üzeri saat 4 ila 5 arası bi saatti..

  9. Biraz uçuk bi fikir ama oraya helikopter tarzı bişeyle indirilmiş bile olabilir.

  10. sayin müge anli ben almanyadan seyrediyorum bu adana ceyhanda islenen cinayet oraya yürümesi imkansiz gözüküyö ama bir ihtimal var oda benim fikrim olurmu olmazmi bilmem .helikopterle getirilmis olamazmi ,dedigim gibi sadece bir düsünce

   saygilarla

  11. mrb müge hanım,hani arif gülcan ı aradım ulaşamadım telefonu kapalıydı diyor ya bu normal ailesi ile görüştüğü hattı olabilir peki iş için kullandığı hattı aramış olabilir mi bi de bunu sormak lazım arif bey e.sonuçta iş için kullandığı numarayı arif biliyor normal hattını kapatmış olsa bile iş için kullandığı numarayı kapatmamış olabilir ve arif bey ulaşmak için o numarayı aramış olabilir bununda kayıtlardan öğrenilmesi zor değil….

  12. müge hanım muhtar menderes bey kendini saklamaya çalışmamalı,ekinizi yanlış yoldan yönlendirip belli bir kısım insanlara zaman kazandırmamalı…Muhtar Menderes kızıldere de herhangi bir tavuk yumurtlasa bile haberi olacak insan. Kızıldere yi bilen bilir…Herkes birbirine yakın akraba ve herkes birbirinin zayıf noktasını biliyor..Ama ”töre” dedikleri çağdışılık nedeniyle bir korku tahakkümü altındalar…Kızılderenin köpekleri yabancıyı tanır,hele ki Cebelnur’a çıkmak köy dışından biri ya da birilerinin hiç de harcı değil..Oraya ancak keçi otlatmış,orada zaman geçirmiş keçi çobanları çıkabilir..bir de iki kadın cesedini taşıyarak çıkarabilmek ancak kızıldere köylüsünün yapacağı iştir…muhtarın yoksa başka bir yarası mı var da konuşamıyor?,,,,diye düşünmeden alamıyorum kendimi….

  13. ışılay ılgaz

   müge hanım selamlar benim yorumum gülcan ve bilge cinayetşi hakkıda bence bilgenin alacağından dolayı, gülcan ve arif bilgeyi öldürmek için birlikte götürdü bilgeyi ilk önce öldürüp yaktılar, gülcan da arifi daha sonra tehdit etmiş olabilir ‘başka kadınlarla aldatmaya devam ettiği takdirde polise ihbar etmekle’ bundan korkan arif de gülcanı öldürmüş olabilir. eğer kalabalık bir katil grubu olsa idi ikisini aynı anda öldürüp birlikte yakarlardı. arif içinse hapse girmektense sermayeden olmayı tercih etti çünkü bu tip insanların sermaiye bulması çok da zor değil diye düşünüyorum. başarılarınızın devamını diliyorum

  14. slm müge abla bilgi ve gülcan olayinda kafama takilan bise oldu bilgiyi parasi icin gülcanla beraber birileri öldürdü parcaladi hepbirlikte cikardilar oraya imha etmek icin ve daha sonra diger kisi paraya tek sahip olmak ve tanik birakmamak icin gülcanida orda öldürdü ve o yüzdn gülcan tek parca ve arif o yüzdn bu kadar emin konust sami beye

  Cevapla

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

  *

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Sayfa üretimi: toplam 103 database sorgusu. 0,307 saniyede çözülmüştür. Sitemiz her ölçüde ekrana (pc, tablet, telefon) ve her tarayıcıya uyum sağlar, daha hızlı olması için Google Chrome önerir...

  Scroll To Top