Kocasını sevgilisine öldürttü

22 Nisan 2013 | Saat 12:50 | Müge Anlı Programı, Program Konuları | 26.344 okunma

nurcan-kGaziantep’te, geçen yıl Mart ayında kaybolduktan sonra kendisinden haber alınamayan 1 çocuk babası 27 yaşındaki Bülent Akay’ın, eşi ve eşinin sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Tabancayla başına ateş edildikten sonra cesedi kuyuya atılan Akay’ı öldürdüğü iddia edilen eşi ile eşinin sevgilisi ve kendilerine yardımcı olan arkadaşları ile Suriye’ye kaçmak isterken polis tarafından yakalandı.

İşsiz Bülent Akay, geçen yıl 15 Mart’ta ortadan kayboldu. Akay’dan bir süre haber alamayan ve telefonlarına ulaşamayan yakınları polise kayıp başvurusunda bulundu. İhbarın ardından başlatılan çalışmalardan sonuç alamayan polis, evliliğinde sorunlar bulunan N.A’nın eşi Bülent Akay’ın kaybolmasından önce ve daha sonra 27 yaşındaki R.K ile gönül ilişkisi yaşadığını saptadı. Bunun üzerine polisler N.A ile R.K’yi izlemeye aldı.

CİNAYET ŞÜPHESİ ÖN PLANA ÇIKTI

Kaybolan Bülent Akay’ın eşi N.’nin bir süre sonra R.K ile birlikte yaşamaya başlaması polislerin dikkatini çekti. Genç kadının rahatlığı ve geçmişten bu yana süren gönül ilişkisinin, kaybolan Bülent Akay’ın öldürülmüş olma ihtimalini gündeme getirmesi üzerine polis, N.A ile R.K’nin telefonlarını da dinlemeye aldı. Polis, bu gelişmenin ardından N.A ile R.K.’nin ifadesine başvurdu ama bir sonuca ulaşamadı. Polisler, sık sık telefonla konuşan ikilinin, güvenlik güçlerinin takibi ve sorgulamalarından dolayı yurt dışına gitmek istediklerini belirledi.

SURİYE’YE GİTME HAZIRLIĞINDA YAKALANDILAR

Polis, bu gelişme sonrası savcılık kararı ile operasyon için düğmeye bastı. Suriye sınırındaki Kilis’te bir eve yapılan baskında N.A., R.K. ve kendilerine cinayette yardımcı olduğu öne sürülen A.B. gözaltına alındı. Polise yakalanmamak için, yasa dışı yollardan iç karışıklığın sürdüğü Suriye’ye geçmeye hazırlık yaptıkları ileri sürülen 3 şüpheli gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Gaziantep’e getirildi.

‘UYURKEN BAŞINA ATEŞ EDİP ÖLDÜRDÜ’

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan N.A, eşini sevgilisi olan R.K’nin öldürdüğünü söyledi. Evliliğinde sorunlar yaşadığı dönemde tanıştığı R.K’nin öldürdüğü eşinin cesedini 2 gün evde sakladıklarını itiraf eden N.Ay polisteki ifadesinde şunları anlattı:

“Teyzemin oğlu olan Bülent ile 2008 yılında evlendik. Daha sonra Bülent’in çalışmamasından dolayı sorunlar yaşamaya başladık. Sık sık kavga ediyorduk ve birkaç kez evi terk ettim ama yakınlarımızın araya girmesiyle yeniden döndüm. 2010 yılında eşimle sorunlar yaşadığımız dönemde R. ile tanıştık ve gönül ilişkisi yaşamaya başladık. R. ile birlikte yaşamak istiyorduk ve Bülent’i öldürmeyi kararlaştırdık. Olay günü Bülent eve alkollü geldi ve hemen yatağa geçip uyudu. Gece yarısı daha önce verdiğim anahtarla kapıyı açan R. eve geldi. Yatak odasında uyuyan Bülent’in başına tabancayla ateş ederek öldürdü. Sonra Bülent’in cesedini banyoya taşıdık ve 2 gün boyunca burada sakladık. 2 gün sonra Resul gece yarısı arkadaşı olan A.B ile eve geldi ve cesedi dışarı çıkarıp Ali’nin otomobili ile götürdük. Cesedi Kilis yolundaki boş bir arazide bulunan kuyuya attık. Son zamanlarda Resul ile birlikte yaşamaya başladık. Polisin olayı çözmeye başladığına dair kuşkularımız artınca yurt dışına gitmek istiyorduk ama yakalandık.”

SEVGİLİSİ DE İTİRAF ETTİ

N.A’nın sevgilisi R.K’nin de, sorgusunda cinayeti itiraf ettiği belirtildi. K’nin, öldürülen Bülent Akay’ın cep telefonunu alarak şehir dışına çıktığı ve N.A.’ya, SMS göndererek cinayeti gizlemeye çalıştığı da ortaya çıktı.

Gözaltına alınan A.B’nin ise sorgulamasında cinayeti işlemediğini sadece cesedin kuyuya atılmasına yardımcı olduğunu söylediği kaydedildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulaması tamamlanan 3 şüpheli ‘Kasten ve planlayarak adam öldürmek’ ve ‘Cinayete yardım’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

KUYU BULUNDU, CESET ÇIKARILACAK

polisler, gözaltına alınan 3 şüphelinin ifadesi ve yer göstermeleri doğrultusunda Burç bölgesinde bulunan kuyularda öldürülen Bülent Akay’ın cesedinin bulunması için çalışma başlattı. Araştırma sonunda Bülent Akay’ın atıldığı kuyunun saptandığı ve cesedin gün içerisinde yapılacak çalışma ile çıkarılacağı bildirildi.
Kaynak:HABERLER

ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Yorumlar

TEKNOLOJI HABERLERI

Facebook’tan kötü haber Facebook’tan kötü haber

Facebook, Android ve iOS uygulamalarındaki mesajlaşma özelliğini kaldıracağını duyurdu. Facebook, mobil uygulamasındaki mesajlaşma özelliğini kaldıracağını ve mobil cihazlarından Facebook arkadaşları ile anlık iletişim kurmak isteyen... 

[Devamini oku...]
Facebook bombayı patlattı Facebook bombayı patlattı

Facebook Messenger’a gelen yeni bir özellik ile Facebook üzerinden artık ücretsiz telefon görüşmesi yapabileceksiniz. Facebook’un bir süredir ABD ve Kanada’da kullanıcılarına sunduğu sesli görüşme servisi nihayet tüm dünya kullanıcılarına... 

[Devamini oku...]
Youtube erişime açıldı Youtube erişime açıldı

Youtube yasağı kaldırıldı. Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi Youtube yasağını kaldırdı. Youtube erişime açıldı.  Read More →

[Devamini oku...]
Teknoloji Haberler
Toplam 15 database sorgusu: 0,161 saniyede cozulmustur.