Anasayfa >> Gündem >> Mersin’de Canan Karatay’ın heykelinin dikilmesini planlıyor

Mersin’de Canan Karatay’ın heykelinin dikilmesini planlıyor

 • T T T
 • canan karatay

  Mersin’in Mut ilçesinde belediye tarafından İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay’ın bir elinde zeytin diğer elinde zeytinyağının olduğu bir heykelinin dikilmesi planlanıyor – Mut Belediye Başkanı Yılmaz: “Bu yıl düzenleyeceğimiz Zeytincilik Sempozyumu’na Prof. Dr. Canan Karatay’ı yeniden davet edeceğiz. Eğer kendileri kabul ederse bir elinde zeytin, diğer elinde zeytinyağının olduğu bir heykelini Mut’a dikmek istiyoruz”

  MERSİN (AA) – Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın ilçeye heykelini dikmeyi planladıklarını söyledi.

  Yılmaz, yaptığı açıklamada, ilçenin tanıtımı için girişimlere devam ettiklerini, geçtiğimiz yıl ilçede düzenlenen “Zeytincilik Sempozyumu”na katılan Prof. Dr. Karatay’ın bu yıl yine davet edileceğini söyledi.

  Mut ilçesinin tarımsal üretim alanında, ürettiği ürünlerin kalitesiyle ülkede bir numara olduğunu belirten Yılmaz, “Bu kadar kaliteli ve özel ürünlerin üretildiği ilçemizi ne yazık ki tanıtamıyoruz. Bu yıl düzenleyeceğimiz Zeytincilik Sempozyumu’na Prof. Dr. Canan Karatay’ı yeniden davet edeceğiz. Eğer kendileri kabul ederse bir elinde zeytin, diğer elinde zeytinyağının olduğu bir heykelini Mut’a dikmek istiyoruz.” dedi.

  Yılmaz, Prof. Dr. Karatay ile görüşmelerin en kısa zamanda yapacaklarını sözlerin ekledi.

  1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 2 kişinin notuyla, Toplam: 3,00 / 5 Yıldız)
  Loading...
  BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

  Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


  Scroll To Top