Anasayfa >> Gündem >> Suriye’den acı haber: 2 askerimiz şehit oldu

Suriye’den acı haber: 2 askerimiz şehit oldu

 • T T T
 • son dakika

  Terör örgütü DAEŞ’in, Vukuf bölgesinde iki tanka yaptığı saldırıda 2 askerimiz şehit oldu, 5 askerimiz de yaralandı. ÖSO, Vukuf ve Sadvi köylerini ele geçirirken, çatışmalarda 2 ÖSO askeri de şehit oldu.

  Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı’nın 14. gününe ilişkin açıklama yaptı.
  Suriye’nin Vukuf bölgesinde, terör örgütü DAEŞ’in iki tanka yaptığı saldırıda 2 askerimizin şehit olduğu 5 askerimizin de yaralandığı bildirildi.

  ÖSO’nun Vukuf ve Sadvi köylerini ele geçirildiğini açıklandı.

  Harekatta bugün 44 hedefin obüslerle 153 atış yapılarak vurulduğu belirtildi.
  Toplamda ise 437 hedefin 1852 kez vuruldu kaydedildi.

  TSK’dan yapılan açıklama şöyle:
  “Harekâtın 14’üncü gününde operasyon bölgesinde teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 44 hedefe fırtına obüsleriyle 153 atım yapılarak tam isabetle vurulmuştur. 24 Ağustos 2016 Fırat Kalkanı Harekâtının başladığı günden bugüne kadar toplam 437 hedefe 1852 atım yapılmıştır. Koalisyon Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca saat 12:30 sularında Baragidah bölgesinde tespit edilen DEAŞ hedefleri vurulmuştur.
  Ayrıca bugün Koalisyon Güçleri desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından Vukuf ve Sadvi köyleri ele geçirilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Vukuf bölgesinde meydana gelen çatışmalar esnasında DEAŞ unsurlarınca güdümlü TAS roketleriyle iki tankımıza yönelik yapılan saldırıda maalesef 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; 5 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal helikopterle hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmışlardır.
  Ayrıca yine Vukuf bölgesi ve civarında süren çatışmalarda iki ÖSO personeli hayatını kaybetmiş, iki personeli de yaralanmıştır. Aynı şekilde yaralılar tahliye edilerek hastanede tedavilerine başlanmıştır. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.”

  1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
  Loading...
  BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

  Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


  Scroll To Top