Anasayfa >> Teknoloji >> Windows 8’in Türkiye lansmanı yapıldı

Windows 8’in Türkiye lansmanı yapıldı

 • T T T

 • Yazılım devi Microsoft’un günler önce ABD’de duyurduğu yeni işletim sistemi Windows 8’in Türkiye lansmanı da dün akşam saatlerinde yapıldı.

  Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Windows 8 ile birlikte gelen yeni özellikleri anlattı. Microsoft’un yeni işletim sistemi için kesenin ağzını açtığını dile getiren Özmen, bu anlamda 1.9 milyar dolarlık bir bütçenin Windows 8 için ayrıldığına dikkat çekti.

  Windows 8’in Türkiye fiyatlarıyla ilgili de bilgi veren Özmen, Windows 8 kurulu cihaz fiyatlarının 200 TL ila 2000 TL arasında değiştiğini kaydederken, Windows 8’in 4 günde 4 milyon kullanıcıya ulaştığını hatırlattı ve Türkiye için tahmini rakamı paylaştı: “2013’te 1.3 milyon Türk kullanıcısının Windows 8 kullanacağını düşünüyoruz” dedi.

  Microsoft’un arama motoru Bing ile ilgili de tarih veren Özmen, Bing’in Türkiye pazarına girişinin 2014’ü bulacağına dikkat çekildi.

  iPad mini, Windows 8 ve Windows Phone 8 derken Türkiye yeni bir cihazla daha “resmen” tanışacak. Xbox 360’ın yıl sonuna kadar Türkiye’de satışına başlanması bekleniyor.
  HÜRRİYET

  1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
  Loading...
  BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

  Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


  Scroll To Top