Anasayfa >> Gündem >> 15 ay önce ortadan kaybolan baba ve oğludan acı haber

15 ay önce ortadan kaybolan baba ve oğludan acı haber

Afyonkarahisar’da 2015 yılında ortadan kaybolan baba ve oğlun, yaşadıkları eve yaklaşık 200 metre mesafedeki bir oyukta cesetleri bulundu27989082_n

Olay, Afyonkarahisar merkeze bağlı Işıklar beldesinde meydana geldi. 2015 yılı Ağustos ayında yaşanan olayda 85 yaşındaki Kurban Barlas ve 57 yaşındaki oğlu Emrullah Barlas bir anda ortadan kaybolmuşlardı.

Olayın ardından Kurban Barlas’ın ağabeyi Süleyman Barlas’ın kardeşi ve yeğeni için jandarmaya kayıp başvurusunda bulunduğu ve baba, oğlun o tarihten itibaren arandıkları belirtildi. Jandarma tarafından 1 yıldan fazladır iz sürme çalışmaları devam ederken, dün kötü haber baba, oğlunun yaşadıkları evin yakınından geldi.

Barlasların yaşadığı dağlık alanın yakınındaki bir tuğla fabrikasında çalışan işçiler yemek molasında bölgede dolaşırken, bir oyuk içerisinde ceset olduğunu fark ettiler. İşçiler hemen durumu jandarmaya bildirerek yardım istediler.

Bölgeye kısa sürede gelen ekipler, baba ve oğlun neredeyse çürümeye yüz tutan cesetlerini yaşadıkları eve yaklaşık 200 metre mesafede olan oyuğun içerisinde buldular. Talihsiz baba oğlun cesetlerinin yapılan incelemelerin ardından otopsi için Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

15 AYDIR KAYBOLAN KARDEŞİ VE YEĞENİNİ ARIYORDU

Olayın ardından bilgisine başvurulan ağabeyi Barlas ise, kardeşi ve yeğenini uzun zamandan bu yana aradıklarını ifade etti. Bu süre içerisinde kendilerinden yaşam umudunu kestiklerini dile getiren Barlas, kardeş ve yeğeninin öldürülerek oyuğun içerisine atıldığından şüphe ettiklerini de vurgulayarak olayın aydınlatılmasını beklediklerini dile getirdi.

Kardeşi ve yeğeninin kimselerinin olmadığını da söyleyen Barlas, baba oğlun geçimlerini ellerinde bulunan 5 koyunla yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Olayın ardından cesetleri teslim alacaklarını da aktaran Barlas, kardeşi ve yeğeninin belde mezarlığında defnedeceklerini söyledi.

ÖLÜM NEDENLERİ BELLİ DEĞİL

Baba ve oğlun bedenlerinde herhangi bir darp ya da yaralanma bulgusuna rastlanılmadı.

Talihsiz ikilinin define aramak için girdikleri oyukta bulunan zehirli gazdan zehirlenmiş olabilecekleri iddiaları da araştırılıyor. Kesin ölüm nedenlerini ise yapılacak olan detaylı otopsinin ardından belirlenecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 3 kişinin notuyla, Toplam: 4,00 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top