Anasayfa >> Gündem >> Afyonkarahisar’da kahreden tesadüf

Afyonkarahisar’da kahreden tesadüf

Afyonkarahisar’da 7 kişinin öldüğü, 28 kişinin yaralandığı yolcu otobüsü kazasında kahreden bir tesadüf yaşandı. Olay yerinden geçen bir TIR’ın sürücüsü, devrilen aracın oğlunun şoför olarak çalıştığı otobüs olduğunu fark edince hemen durdu ve bir süre sonra da hayatının en acı haberini aldı.

Antalya’dan Eskişehir’e giden yolcu otobüsünün, sabaha karşı Afyonkarahisar karayolunun 30’uncu kilometresinde yoldan çıkarak refüjdeki su kanalına devrilmesi sonucu 7 kişinin öldüğü, 28 kişinin de yaralandığı kazada acı bir tesadüf de yaşandı.

Kazada yaşamını yitiren, evli ve 2 çocuk sahibi otobüs şoförü Deniz Gökçe’nin babası Ali Gökçe’nin (61), TIR şoförü olduğu ve kazadan bir süre sonra tesadüfen olay yerinden geçtiği ortaya çıktı. Yardım için durduğunda kazaya karışan aracın, oğlunun kullandığı otobüs olduğunu öğrenen Ali Gökçe, Deniz Gökçe’nin yaşamını yitirdiğini de burada öğrendi.

‘Oğlumun kullandığı arabaymış’
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne gelerek, oğlunun cenazesini teşhis eden Ali Gökçe, gazetecilerin sorusu üzerine, “Oradan tesadüf eseri geçiyordum. Kendim de TIR şoförüyüm. Kazayı gördüm ve yardım etmek için durdum. Arabanın, oğlumun çalıştığı firmanın arabası olduğunun farkına vardım. Gelinimi aradım. Oğlumun kullandığı arabanın plakasını istedim. Daha sonra gelen plakanın kaza yapan otobüsün plakasıyla aynı olduğunu gördüm. Oğlumun kullandığı arabaymış. Ben geldiğimde zaten jandarma, emniyet, 112 oradaydı. Arabanın kaza yaptığı yere inilmiyordu. Oğlum olay yerinde yoktu. Hastaneye koştum. Oğlumun vefat ettiğini öğrendim. Bu acıyı tarif etmek imkansız” dedi.

2’si şoför, 1’i muavin 36 kişinin bulunduğu otobüste aralarında otobüsün şoförü Deniz Gökçe ile muavin Mustafa Mercan ve yolculardan Hasan Işık’ın da olduğu 7 kişi öldü. Ölenlerden 4’ünün kimliği henüz tespit edilemedi. Kaza haberini alan aileler, hastaneye akın ederken, kimliği belirlenemeyen cenazelerin kime ait olduğunun tespiti için ailelere morgda teşhis yaptırıldı. Kazada 28 kişi ise yaralandı. Yaralılardan 6’sının sağlık durumunun kritik olduğu kaydedildi. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran da yardımcılarıyla beraber morga gelerek, çalışmaları denetledi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 1 kişinin notuyla, Toplam: 1,00 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top