Anasayfa >> Teknoloji >> Akıllı cep çılgınlığı

Akıllı cep çılgınlığı

cepYapılan bir araştırmaya göre 2016 yılında küresel ölçekte 2,6 milyar mobil cihaz satılacak.

Canalys araştırma şirketinin raporundan derlenen bilgilere göre, akıllı cep telefonu ve tablet cihazların satışlarında artış görülürken netbook ve standart cep telefonlarında düşüş kaydedilecek.

Teknoloji ürünlerinden tablet bilgisayarlar, en hızlı büyüyen kategori olacak ve akıllı cep telefonları onu izleyecek. Bu yıl ilk defa akıllı cep telefonu satışları, özelliği olmayan cep telefonlarını geçti.

İşletim sistemleri açısından androidin bu yıl yüzde 71 ile “tepeyi” göreceği, 2016 yılında yüzde 66’lık pazar payına sahip olacağı belirtildi. Apple’ın iOS’u yüzde 20, üç yıl önce yüzde 20 büyüklüğe sahip olan RIM’in BlackBerry’si de yüzde 5 civarında pazar gücüne sahip olacak.

Raporda, Microsoft’un Windows 8’i çıkarmasının Nokia gibi Windows Phone işletim sistemi taşıyan cihazlar için avantaj sağlayacağı da vurgulandı.

Canalys’in araştırmasına göre, 2016 yılında küresel ölçekte 400 milyona yakın tablet bilgisayar satılacak. Bu yıl satılan her iki tabletten birinin 7 inch ekrana sahip olduğuna da işaret edildi.

HÜRRİYET

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top