Anasayfa >> Gündem >> Akrabasından Uçuk Virüsü Kapan Çocuk İyileşti

Akrabasından Uçuk Virüsü Kapan Çocuk İyileşti

8001884

Daily Mail’in haberine göre 3 yaşındaki Sienna Duffield, bu yılın başlarında aileden bir akrabasının öpmesi sonrasında uçuk virüsü kaptı. Virüs sebebiyle bütün yüzünde uçuk çıkan minik kızın yaraları sürekli kaşındığından kanıyor ve ailesi kızın yatak çarşaflarını kan yüzünden her gün değiştirmek zorunda kalıyordu. Doktorların egzama teşhisi koyduğu ancak sonradan asıl durumunun anlaşıldığı minik kız sonunda antibiyotikler sayesinde sağlığına kavuştu.

”8 AY KABUS YAŞADIK”

Sienna’nın annesi Savina French-Bell, kızının yaşadıklarını başka ailelerin de yaşamasını önlemek için açıklamalarda bulundu. “Biri yüzüne asit fırlatmış gibi görünüyordu. Ağzından yanaklarına ve gözlerinin üstüne kadar yayıldı. Yemek yemeyi bıraktı ve 8 ay kabus yaşadık. Kıyafetlerinde ve yatağında sürekli kan lekesi oluyordu. Onu dışarıya çıkarmaya korkuyorduk.Kaşımasına engel olmaya çalıştım ama o kadar çok kaşınıyordu ki yüzünü koltuklara, masaya her yere sürtüyordu. İnsanlar dik dik bakıyordu. Hiçbir ilaç işe yaramadı ve yüzü daha da beter olmaya devam etti.”

ANTİBİYOTİKLERLE İYİLEŞTİ

2 yaşındayken artık yemek yiyemediği için hastaneye yatırılan minik kızın egzama olduğu düşünülse de annesi çok sonradan dudağında uçuk olan bir akrabasının kızını öptüğünü ve ondan sonra bu yaraların çıktığını hatırlamış. Bunu takiben minik kıza flucloxacillin antibiyotikleri verilince uçukların iyileştiği ve yüzünün eski haline döndüğü kaydedildi. Doktorların hastalığı teşhis etmede neden bu kadar geç kaldığı ise hala cevapsız. Kızının iyileşmesiyle eski hayatlarına geri döndüğünü belirten annenin yaşadıkları, çocuğunuzu öpmek isteyenlere karşı neden bir kez daha düşünmeniz gerektiğini ortaya koyuyor.

967580_618_m

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 6 kişinin notuyla, Toplam: 3,67 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top