Anasayfa >> Dünya >> Almanya’da alıkonulan Türklerle ilgili gerçek ortaya çıktı

Almanya’da alıkonulan Türklerle ilgili gerçek ortaya çıktı

Almanya’nın Düsseldorf kentindeki Uluslararası Düsseldorf Havalimanı’nda tutulan 14 kişilik grubun, Almanya’ya gelirken hizmet Pasaportu”(gri pasaport) alarak geldikleri ortaya çıktı.

Söz konusu grubun Almanya’ya, spor müsabakaları için gelmediği ve yurt dışına kaçak yollarla insan taşımada yeni bir şebeke işi olabileceği belirtildi.

Karate müsabakaları için geldiklerini iddia eden 14 kişilik grup arasında, 2015 doğumlu bir bebeğin de olduğu bilgisi ise dikkat çeken başka bir gelişme olarak değerlendirildi.

Türkiye’den gelen ve Düsseldorf Havalimanı’nda önceki gece giriş izni verilmeyerek göz altında tutulan 14 vatandaşın durumunda, bir çok soru işaretini doğuran gelişmeler yaşanmaya başladı.

Son dönemlerde yaşayan Türkiye Almanya gümrük gerginliği ile bağımsız olduğu anlaşılan tutuklama olayı, 14 kişilik bir grubun Türkiye’den Almanya’nın Düsseldorf kentine karate müsabakalarına katılmak için geldik demelerinin ardından patlak verdi. 14 kişilik grup arasından bazılarının, Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’nda Alman gümrük polisinin sorularına çelişkili cevaplar verdikleri belirtilmişti. 14 kişilik Türkiye’den karate müsabakaları için geldiklerini iddia eden ve sonrasında Alman polisi tarafından yapılan soruşturmada böyle olmadığı anlaşıldı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 1 kişinin notuyla, Toplam: 1,00 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top