Anasayfa >> Gündem >> Ani Bebek Ölümü Sendromu 3 yaşında hayattan kopardı

Ani Bebek Ölümü Sendromu 3 yaşında hayattan kopardı

3 yaşındaki Bryan-Andrew Lock bir gece uyudu ve bir daha hiç uyanmadı. Ani bebek ölümü sendromundan hayatını kaybeden Bryan’ın annesine son sözleri “İyi geceler, seni seviyorum.” oldu.548

Jasmine Shortland isimli anne 3 yaşındaki oğlunu ani bebek ölümü sendromundan kaybetti. Birkaç hafta önce oğlu Bryan-Andrew Lock annesine, “İyi geceler, seni seviyorum.” dedikten sonra bir daha uyanmadı. 23 yaşındaki anne, anne babaların yaşayabileceği en büyük kabusu yaşadığını, ancak diğer 2 çocuğu ve 20 yaşındaki eşi için ayakta durmak zorunda olduğunu söyledi.

”İYİ GECELER, SENİ SEVİYORUM”
Bryan’ın kabakulak olduğundan şüphelenen anne, 4 aylık olan en küçük oğluna da geçmemesi için Bryan ve 2 yaşındaki kardeşi Austin’i büyükannelerine bırakmıştı. Bryan annesinden ayrılırken kendini iyi hissetmediğini söyledi. Uyumadan önce annesiyle telefonda konuşan Bryan’ın son sözleri “İyi geceler, seni seviyorum.” oldu.
Sabah olunca büyükannesi ilk Austin’in uyandığını duydu. Çok şaşırdı çünkü her sabah Bryan ondan önce uyanırdı. Odasına gidince Bryan’ın hayatta olmadığını fark etti. Büyükbabası elinden gelen her şeyi yaptı ancak Bryan’ın kalbi atmıyordu. Hastaneye gittiklerinde ise öldüğü kesinleşti.

ANİ BEBEK ÖLÜMÜ SENDROMU NEDİR?
Sağlıklı gözüken bebeğin beklenmedik ve sebepsiz ölümü ani bebek ölümü sendromu olarak adlandırılıyor. Ani bebek ölümleri genellikle ilk 6 ayda gerçekleşiyor. Bryan yaşındaki bebeklerde görülmesi daha da beklenmedik.
Premature bebekler ve düşük kiloyla doğan bebeklerin ani bebek ölümü sendromuna yakalanma riski daha yüksek. Erkek bebeklerde de daha sık görülüyor.

Kaynak: PembeNar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 4 kişinin notuyla, Toplam: 2,50 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top