Anasayfa >> Teknoloji >> Bu saat mesaj atıyor!

Bu saat mesaj atıyor!

saat2013’te yükselen trendlerinden biri olması beklenen akıllı kol saati üretme girişimlerine Sony, Nike ve Google’ın ardından Apple da katılıyor. Çin merkezli teknoloji haber sitesi TGbus’ın haberine göre Apple ve Intel, başta iPhone ve iPod olmak üzere iOS cihazlara bağlanabilen Bluetooth donanımlı “iWatch” isimli bir akıllı kol saati üzerinde çalışıyor. 1.5-inch OLED ekrana sahip olacağı öne sürülen akıllı saatin 2013 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşturabileceği tahmin ediliyor.
SİRİ İLE ENTEGRE OLACAK
iPhone’a bağlanabilen Apple’ın akıllı saatiyle, kullanıcı mesajlarına bakıp, gelen aramaları cevaplayabilecek. Kullanıcı, iPhone’unu cebinden çıkartmadan saati üzerinden Facebook statüsünü güncelleyebilecek. Apple’ın gelecek yıl çıkartması beklenen akıllı saati, ayrıca sanal asistan Siri ile entegre olarak da çalışacak. Diğer bir deyişle, bu saat ile 1980’li yılların efsane dizisi Kara Şimşek’teki gibi kol saati üzerinden sesli komutlar verebileceğiz.

NASIL ÇALIŞACAK?
Buna göre, saat telefonla bağlantılı olacak ve kullanıcıların Siri yardımı ile kol saati üzerinden telefonu kontrol etmesi mümkün olacak. Örnek bir senaryoya göre, kullanıcının çantasındaki iPhone’u çaldığında, kullanıcı kol saatinden arayanı görecek. İsterse telefonu açıp saat üzerinden konuşabilecek. Dilerse çağrıyı reddedip sonra Siri vasıtasıyla arayan kişiye “onu daha sonra arayacağını” anlatan bir SMS gönderebilecek.

Bu cihazın bir sürpriz yaparak 2013’ün ilk yarısında ortaya çıkabileceği konuşuluyor ancak henüz resmi bir açıklama yok.

HABERTÜRK

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top