Anasayfa >> Magazin >> Esra Erol hastaneye kaldırıldı!

Esra Erol hastaneye kaldırıldı!

fft107_mf5439285

Başarılı sunucu Esra Erol Bodrum’da ailesiyle birlikte çıktığı tatilde fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.

Özellikle yaz aylarında uzmanların dikkat çektikleri bir konu da gıda zehirlenmeleridir. Her ne kadar bu konuda elimizden geldiğince dikkatli olsak da kimi zaman bela bizi de bulabiliyor. Bu tarz bir rahatsızlık yaşayan son isimse bu sezon rekor bir ücretle geçtiği ATV ekranlarında izlediğimiz Esra Erol oldu. Bodrum’da ailesiyle birlikte tatil yapan Esra Erol, gıda zehirlenmesinden dolayı hastaneye kaldırıldı. Üç gece hastanede yatırılan Esra Erol, taburcu olur olmaz sosyal medya hesabından hayranlarının merakını giderdi.

İşte Esra Erol’un sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklama;

“Bodrum tatili inşallah şimdi başlıyor son iğne günü. Dikkatli okuyun lütfen, özellikle de çocuklarınız için! Beni 3 gün hastane yatıran, Ali’nin ayakta geçirdiği berbat bir bakteri ile tanıştık. Tedavi hala devam ediyor! Şükür artık daha iyiyiz, sıcaklarla bakteriler ve virüsler her yerde!

Salmonella bakterilerinin sebep olduğu bir hastalıktır. 8-72 saat içerisinde karın ağrısı , ishal ve ateş belirtileriyle kendisini gösterir. İlave olarak mide bulantısı, kusma ve başağrısı ortaya çıkabilir, 4-7 gün sürebilir!

İYİ MUTFAK HİJYENİNE DİKKAT

Salmonelle bakterilerinin pişmemiş olan çiğ etlerde, tavuklarda ve yumurtada bulunma olasılığı mevcuttur. Ancak iyi pişirilen etlerde ve hazır ürünlerde olma ihtimali yoktur. Öte yandan pişirilmeden yenen bazı gıdaların, mesela meyve ve sebzelerin çiğ et ile teması sonrasında çapraz bulaştırma sebebiyle de insanlara bulaşma olasılığı vardır. ‘İyi Mutfak Hijyeni’ kurallarına uyulduğunda herhangi bir gıdadan Salmonella bulaşma ve hastalık riski tamamen ortadan kalkar.”

Kaynak:SÖZCÜ

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top