Anasayfa >> Teknoloji >> Facebook yeni güncellemesinde neler var?

Facebook yeni güncellemesinde neler var?

facebookFacebook nedir? Facebook yeni güncelleme yayınladı.Facebook yeni güncellemesinde neler var? İşte Facebook haberimiz burada…

Facebook nedir? Facebook yeni güncelleme yayınladı.Facebook yeni güncellemesinde neler var? İşte Facebook haberimiz burada…

Facebook’un Windows 8.1 uygulaması iki ay önce yayınlandığından bu yana birkaç kez güncellendi, birçok önemli işlevle yenilendi. Şimdiyse uygulamanın yeni sürümü, yine birçok yeniliğin eklendiğini gösteriyor.

Windows mağazasında yer alan bilgilere göre 1.2.0.12 sürümüne ulaşan Facebook uygulaması artık gönderileri düzenlemenize izin veriyor. Güncellemeyle birlikte bir gönderinin bağlantısını panoya kopyalamanız da mümkün hale geliyor. Geliştirilen snap modu ise tüm Facebook uygulamasının sadece 320 piksel genişlikte gösterilebilmesine izin veriyor.

Yapılan diğer yenilikler arasında fotoğraf sayfasından yeni albümler oluşturabilme, albüme fotoğraf ekleyebilme ve albümden fotoğraf silebilme, Facebook gruplarına kişi ekleyip çıkarabilme var.

Bunlar yeniliklerin sadece bir bölümü ve görünen o ki Facebook takımı, Windows 8’deki uygulamasına önem veriyor.

Facebook Nedir?

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine kapsayan Facebook, iki ay içerisindeki Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm okullar Facebook’ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

Kaynak:MİLLİYET

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top