Anasayfa >> Teknoloji >> Hesabı olanlar çok dikkatli olsun

Hesabı olanlar çok dikkatli olsun

facebook-tuzagiFacebook kullanıcısı iseniz, ancak hesabınıza ara sıra giriyorsanız dikkat; Dolandırıcıların yeni hedefi olabilirsiniz!

Benim başıma geldi;

Hesabımın ele geçirildiğini Facebook’tan gelen bir maille anladım.

Facebook reklam departmanımdan gelen mailde, “facebook’ta verdiğim reklam için borcum olduğu” bunu en kısa sürede ödemem gerektiği, aksi halde “verdiğim reklamın durdurulacağını” yazıyordu.

Oysa Facebook’ta ne bir “reklam hesabı” açmıştım, ne de herhangi bir reklam vermiştim.

Hemen Facebook hesabıma girdim. Ve ikinci şok; profilim de değiştirilmişti. Profil fotoğrafım, yaşadığım yer, hatta doğum tarihim bile değiştirilmişti.

Öncelikle bana bildirilen ‘reklam borcunun” üzerine gittim. Baktım ki, sahte bir adres ve yine sahte bir kredi kartı numarası verilerek, facebook’taki hesabıma bağlı bir reklam hesabı açılmıştı.

Facebook, bu hesap üzerinden verilen reklamı yayına başlamış, (tam olarak ne reklamı olduğunu bile anlayamadım. Sanıyorum parfüm reklamıydı) ikinci gün de parasını almak üzere yine benim adıma hesaba konulmuş kredi kartına başvurmuş, ancak o bana ait olmayan karttan para çekemeyince bana mail atmayı uygun görmüştü.

Reklam durduruldu. Ancak ne kadar uğraşırsam uğrayaşayım, facebook hesabıma bağlı olarak açılmış reklam hesabımı kapatamadım. Tüm paylaşımları, yüklemeleri en kısa yoldan yapmayı kullanıcılarına sağlayan facebook, iş paraya bağlı bir uygulamayı kapatmaya gelince, nedense işi zorlaştırıp imkansız hale getiriyor.

Facebook’a çok sayıda mesaj attim; ancak verlien yanıtlar reklam hesabımı kapatmaya yardımcı olamadı.

Sonuç olarak;

Facebook’a ancak fotoğraf paylaşmak ya da arkadaşları ile iletişime geçmek için girenler dikkat; sadece facebook profilinizi kaybetmekle kalmaz, bir de borçlu çıkabilirsiniz.

Kaynak:HÜRRİYET

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top