Anasayfa >> Gündem >> Hırsızlığın bu kadarına da pes!

Hırsızlığın bu kadarına da pes!

Kütahya’da hırsızlar bedensel engelli Hava Özkul’un akülü tekerlekli sandalyesini çalındı.8084774

Mecidiye Mahallesi’nde oturan 30 yaşındaki Hava Özkul, akülü tekerlekli sandalyesini evin önüne bıraktı. Bir süre sonra tekrar dışarıya çıkan Özkul, tekerlekli sandalyesini yerinde bulamayınca durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, tekerlekli sandalyeyi çalan şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

7 yıldır ulaşımını akülü tekerlekli sandalye ile sağladığını belirten Özkul, “Çok mağdurum. Akülü sandalyemi çalana sesleniyorum, ’Kardeşim, yakalanma korkun varsa sandalyemi bir yere bırak ve git. Vicdanlı ol’. Vatandaşlarımız da eğer bununla ilgili bir bilgi edinirlerse bize veya polise ulaşsın.Sen nasıl bir vicdan sahibisin? Bu araba değil” dedi. Hava Özkul, akülü tekerlekli sandalyesinin fiyatının 4 bin 800 TL olduğunu sözlerine ekledi.

Akülü tekerlekli sandalyesini çalınan Özkul, aracı olmadığı için ancak annesinin yardımıyla evden dışarıya çıkabildiğini ifade etti.

Hava Özkul’un annesi Zübeyde Özkul da, “Akülü tekerlekli sandalyeyi alan kişi vicdanlıysa arabayı getirsin. Eğer gerçekten ihtiyacı vara ona herkes yardım edebilir” diye konuştu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 1 kişinin notuyla, Toplam: 5,00 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top