Anasayfa >> Gündem >> İstanbul’da 3 gün boyunca kar yağacak

İstanbul’da 3 gün boyunca kar yağacak

kar

Son tahminlere göre, yurt genelinde hava sıcaklığı 8 derece birden düşecek olan İstanbul’da Çarşamba günü başlayan kar yağışı, Cuma gününe kadar sürecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahminine göre, Çarşamba gününden itibaren Türkiye genelinde kar yağışı etkili olacak.
Tahminlere göre, hafta başından itibaren Marmara’da poyraz kuvvetli olarak etkisini gösterecek ve sıcaklıklarda hızlı düşüş yaşanacak.
İstanbul’da Salı günü 13 derece olan sıcaklık, Çarşamba günü sıcaklık 5 dereceye kadar düşecek ve kar yağışı görülecek. Hava sıcaklığının Çarşamba ve Perşembe günü de gündüz 4, gece sıfırın altında 1 derece olması ve kar yağışının sürmesi bekleniyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ YOĞUN KAR VAR BU İLLER DİKKAT!

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü kar yağışı çok yoğun olarak etkili olacak. İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Yalova, Balıkesir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Samsun, Eskişehir, Kütahya, Bilecek, Çankırı, Çorum, Tokat, Sivas, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Niğde, Karaman, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan ve Erzurum illerinde çarşamba günü yoğun kar etkili olacak.
Kaynak:TÜRKİYE GAZETESİ

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top