Anasayfa >> Gündem >> İstanbul’da kar yağışı başladı!

İstanbul’da kar yağışı başladı!

kar

İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran yağmurun ilerleyen saatlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi bekleniyordu ve beklenen gerçekleşti. İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde kar yağışı başladı.

Meteorolik tahminlere göre güneyli yönlerden esen rüzgarın yön değiştirmesi, kuzeyli yönlerden, zaman zaman fırtına şiddetinde esmeye başlaması ve sıcaklığın da ani bir şekilde düşmesi bekleniyor. Kar yağışının Salı akşamına kadar aralıklarla süreceği öngörülüyor.

VALİLİK UYARDI
İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamadı, pazar günü görülen yağışın, karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi,
“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan değerlendirmeye göre; İstanbul’da 17 Ocak Pazar günü kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek olan yağışın, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi, aralıklarla Salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir.
Rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi ve sıcaklığın Pazartesi günü hissedilir derecede azalarak 0 dereceye kadar düşmesi beklenmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızın;
Zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları/ bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri seyahat, can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.” YENİŞAFAK

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top