Anasayfa >> Gündem >> İtalya’da çığ altındaki otelde 10 kişi canlı bulundu

İtalya’da çığ altındaki otelde 10 kişi canlı bulundu

İtalya’nın orta kesimindeki dağ otelinde iki gün sonra kar altında kurtulmayı bekleyenler tespit edildi. İki çocuğun da bulunduğu felaketzedelerle ilgili bilgi veren itfaiye sözcüsü, “Onlar canlı ve onlarla konuştuk” dedi.

Bu sözlerin ardından kısa bir süre sonra 10 kişi sağ olarak kurtarıldı.

İtalya’nın orta kesimindeki Abruzza bölgesinde çığ altında kalan Rigapiano adlı lüks otelde, iki gün sonra sağ kalan insanlara rastlandı. İkisi çocuk 10 kişinin yerini tespit eden itfaiye ekibinin sözcüsü, “Onlar canlı, onlarla konuştuk” açıklamasını yaptı.

Çığın çarpmasıyla yerinden 10 metre kadar kayan otelin, giriş bölümüne ulaşmak çok güç oldu. Kurtarma ekipleri, kar ve enkaz tabakasını metrelerce kazdı. Enkaz altında canlı kalanlara ulaşılmasıyla, bölgedeki çetin kış koşulları ve metrelerce yüksekliğe ulaşan kar nedeniyle güçlükle sürdürülen kurtarma çalışmalarında, ilk sonuç alınmış oldu. Kurtarma ekipleri, kar yığını ve enkaz altında kalanları dışarı çıkarmak için çalışma yürütüyor.

Deprem fırtınasının tetiklediği çığın altında kalan otelde şimdiye kadar iki kişinin cesedine ulaşıldı.

Otelde yaklaşık 30 kişinin bulunduğu tahmin ediliyor. Enkaz altında kalanlar arasında çocuklar da var.

Kür küremek için teçhizat bulunmayan otelin yasal izinleri şu anda İtalya’da tartışma konusu. İlk yardım ekiplerinin saatler sonra felaket noktasına ulaşabilmesi de, bir başka eleştirilen husus.

Çarşamba günü yaşanan bir dizi depremin ardından otelden ayrılmak isteyen müşteriler, yolların karla kapanması sonucu mahsur kalmıştı.

İtalya’nın orta kesimlerine, son 50 yılın en yoğun karı yağdı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top