Anasayfa >> Sağlık >> Kadınlara ‘Panik Odası’ Uygulaması

Kadınlara ‘Panik Odası’ Uygulaması

Cinsel istismara uğrayan çocukların ifadesinin psikologlar tarafından alındığı ‘panik odası’ uygulaması, bu kez şiddet mağduru kadınlar için başlatılıyor. Yeni uygulama ile mahkeme süreci de bu odalarda tamamlanacak.

Cinsel istismar ve şiddete maruz kalan kadınların ifade eziyeti son bulacak. Mağdur çocukların uzman psikologlar nezaretinde ifade verdiği “izleme merkezi” ya da “panik odasi” uygulamasının benzeri kadınlar için de gündemde.

Sağlık Bakanlığı bu uygulamayla kadının karakol, hastane ve mahkemelerde aynı olayı defalarca anlatıp travma yaşamasının önüne geçmek istiyor.

Proje bu merkezlerde şiddet mağduru kadının ifadesinin alınmasından ibaret olmayacak. duruşmaların da panik odalarında tamamlanması planlanıyor.

Şiddet uygulayan erkekler de bu merkezde psikolojik tedavi görecek.

Yakın zamanda Türkiye geneline yayılacak olan panik odaları, hastaneler bünyesinde hizmet verecek. Konuyla ilgili uzman personel sayısı da artırılacak.

Kaynak: NTV

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

3 yorum

 1. adımı vermek istemiyorum

  geçen gün tvde bebek doğduktan sonra ona yapılan işlemler anlatıldı ölçümler.benim oğlum 7sene önce 2005 bu hastanede doğdu geçen sene sünnette girdiğinde çocuğumun normal sünet olamayacağı ameliyat olacağı ortaya çıktı bu büyük bir sorumsuzluktur.bu çocukdoğduğunda bu sorun vardı hemen yapılırdı çocuğum okla başladı.geçen gün hastaenize geldim bu sizin hatanız olmasına rağmen benden para talep edildi

 2. adımı vermek istemiyorum

  geçen gün tvde bebek doğduktan sonra ona yapılan işlemler anlatıldı ölçümler.benim oğlum 7sene önce 2005 bu hastanede doğdu geçen sene sünnette girdiğinde çocuğumun normal sünet olamayacağı ameliyat olacağı ortaya çıktı bu büyük bir sorumsuzluktur.bu çocukdoğduğunda bu sorun vardı hemen yapılırdı çocuğum okla başladı.geçen gün hastaenize geldim bu sizin hatanız olmasına rağmen benden para talep edildi avcıla anadolu hastanesinde hemşirede bana benim kocam avukat bişey yapamazsın diyor

 3. sayın anlı,
  programınız için tebrikler,
  25 nisan çarşamba günü yayınınızı izliyorum.İsmail (BEY) konuğunuz annesi katledilmiş oğlu ise kayıp. Konyadan bağlanan bir izleyicinin söylemleri karşısında ismailefendinin tavrı sanki birilerinin avukatlığını yapıyor edası var, üslübüda tam torbacı havasında. bu adamın annesi katledilmiş olan olmuş burdaki en önemli mesele çoçuk ama ismail efendi ne annesinde ne çoçuğun da, birilerini koruyor savunuyor, sanki ortaya çıkmasını istemiyor alakasız yerlere çekiyor konuyu. konyadan arayan bayan ismaili benzetmiş olabılır yanılabilir ama bu adamın konuşma tarzı uslübü imkansız unutulmaz. kusura bakmayın ama hiç tekin güvenilir bir mizacı üslübü yok en önemliside annesi katledilmiş umrunda değil dahası kayıp bir çoçuk var. kanımca ismail in annesigözdağı vermekiçin katledildi ve çoçuğuda sigorta olarak tutuluyor.
  iyi yayınlar dilerim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sayfa üretimi: toplam 97 database sorgusu. 0,154 saniyede çözülmüştür. Sitemiz her ölçüde ekrana (pc, tablet, telefon) ve her tarayıcıya uyum sağlar, daha hızlı olması için Google Chrome önerir...

Scroll To Top