Anasayfa >> Gündem >> Karaman’da kız yurdunda paniğe neden olan olayın sırrı çözüldü

Karaman’da kız yurdunda paniğe neden olan olayın sırrı çözüldü

Karaman Nefise Sultan Kız Yurdu’nda paniğe neden olan olayın sırrı çözüldü. 3 öğrencinin arkadaşlarına şaka yaptığı belirlendi. Konuyla ilgili Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) yapılan açıklamada da söz konusu öğrencilerle ilgili gerekli disiplin işlemlerinin başlatıldığı belirtildi.

Karaman Nefise Sultan Kız Yurdu’nda öğrencilerden bazıları, yüzü saçlarıyla örtülü, siyah giyimli bir kişinin odaları gezdiğini iddia etmiş, haberin kulaktan kulağa yayılmasıyla fenalaşan 8 öğrenci hastaneye kaldırılmıştı.

3 öğrencinin arkadaşlarına şaka yaptığı belirlendi.

Olay, öğrencilerin ifadesinin alınmasıyla aydınlatıldı.

Şakanın ilk olarak yurtta kalan üç öğrenci tarafından gece değişik sesler çıkartılarak başlatıldığı ve büyüyerek tüm yurda yayıldığı anlaşıldı.

Başka öğrencilerin de bu şakayı devam ettirdiği belirlendi. Bu işe karışan 3 öğrenci tespit edildi ve ifadeleri alındı. Öğrenciler serbest bırakıldı.

KYK’DAN AÇIKLAMA
Öte yandan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bazı medya organlarında Karaman’daki Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu’ndaki öğrencilerin korku ve panik yaşaması olayına ilişkin doğruluğu teyit edilmeden haberler yapıldığı belirtildi. Kız yurdunda güvenlik personeli kontrolü ve kamera güvenlik sistemleri dahil olmak üzere gerekli tüm tedbirlerin mevcut olduğu, yurt binasına dışarıdan yabancı bir kişinin girmesinin kesinlikle söz konusu olmadığı ifade edilen açıklamada, öğrencilerin korku ve panik yaşamasına yol açan olayla ilgili, kurum başmüfettişi ve emniyet yetkililerince soruşturma yapıldığı vurgulandı.
O ÖĞRENCİLER HAKKINDA DİSİPLİN İŞLEMİ

O ÖĞRENCİLER HAKKINDA DİSİPLİN İŞLEMİ
Açıklamada, soruşturma sonucunda söz konusu hadisenin yurtta kalan üç öğrenci tarafından “şakalaşma” maksadıyla gerçekleştirildiğinin kendilerinin yazılı beyanlarıyla anlaşıldığı bildirilerek, şu ifadelere yer verildi: “Hangi amaçla yapılmış olursa olsun ailelerin bizlere emaneti olan öğrencilerimizin huzurunu bozarak paniğe sevk eden ve kamuoyunda kurumumuzla ilgili yanlış bir algı oluşturan bu üzücü hadisenin kabul edilmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Bu nedenle, söz konusu öğrencilerle ilgili gerekli disiplin işlemleri derhal başlatılmıştır.” Yurtlarda barınan tüm öğrencilerin huzurlu ve güvende olmasının Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun temel görevi olduğu belirtilen açıklamada, öğrencileri ve ailelerini endişeye sevk edecek herhangi bir durumun bulunmadığı kaydedildi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 1 kişinin notuyla, Toplam: 5,00 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top