Anasayfa >> Gündem >> Kayıp Sedanur’un Otopsisi tamamlandı

Kayıp Sedanur’un Otopsisi tamamlandı

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde kaybolduktan 7 gün sonra cansız bedeni bulunan Sedanur Güzel’in Erzurum Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsisi tamamlandı. Saat 16.15’te Erzurum’a getirilen küçük kızın cenazesinin otopsi işlemleri saat 22.00 sıralarında bitti. Sedanur Güzel’in cenazesi Erzurum’a gelen amcası Mehmet Güzel tarafından teslim alındı. Güzel’in cenazesi toprağa verilmek üzere memleketine gönderildi.

BAŞSAVCILIK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
Sedanur Güzel´le ilgili Kars Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaptı. Sedanur Güzel’in elbiselerinin üzerinde olduğu ancak cinsel istismar olup olmadığının anlaşılması için otopsi yapılacağı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Olay yerinde elde edilen ilk bulgulara göre cenazenin uzun süredir bulunduğu yerde gizlenmiş vaziyette olduğu görülmüştür. Sedanur bulunduğunda üzerinde elbiselerinin olduğu görülmüştür. Sedanur´un cinsel istismara uğrayıp uğramadığı ve ölümünün nasıl ve ne zaman gerçekleştiği yapılacak otopsi işleminden sonra anlaşılabilecektir. Olayın fail ya da faillerinin yakalanması, mevcut şüpheliler hakkında daha fazla delil elde edilebilmesi için titiz ve detaylı soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde emniyet ve jandarma birimlerinin çalışmasıyla titiz bir şekilde sürdürülecektir.”

Öte yandan savcının yaptığı ilk incelemelere dair detayları da ortaya çıktı. Buna göre küçük kızın cansız bedeninin kararıp kurtlanması nedeniyle üzerinde ilk aşamada darp izi veya yara tespit edilemedi. Sedanur Güzel’in cenazesi Kağızman Devlet Hastanesi’nde yapılan ön muayenenin ardından Erzurum Adli Tıp Kurumu´na gönderildi. Küçük kızın kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından belirlenecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 4 kişinin notuyla, Toplam: 1,50 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top