Anasayfa >> Gündem >> Kayıp Sedanur’un otopsisiyle ilgili Flaş Gelişme

Kayıp Sedanur’un otopsisiyle ilgili Flaş Gelişme

Türkiye’nin ağladığı kayıp Sedanur’un otopsisiyle ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Sedanur’un otopsisine ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, “Tecavüz bulgusuna dair herhangi bir veri yoktur” dedi.

DHA, bugün servis ettiği haberde, 9 yaşındaki kayıp Sedanur’un dün bulunan cansız bedeninde yapılan otopsinin ilk bulgularına göre, cinsel saldırı izine rastlandığını ancak uzmanların aldığı örneklerle bunun kesinleşeceğini öne sürmüştü.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz de yaptığı açıklamada, “Sedanur Güzel’in cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı ve ölümünün nasıl gerçekleştiği net olarak ancak patolojik inceleme sonucu belli olacaktır” dedi.

Konuyla ilgili konuşan Kars Valisi Rahmi Doğan ise yaptığı açıklamada “Sedanur kızımızla ilgili basında çıkan otopsi sonuçları açıklandı bilgisi doğru değildir.” ifadelerini kullandı.

DHA’nın haberine göre, Kars’ın Kağızman ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki 80 hane, 350 nüfuslu Paslı köyünde yaşayan Handan ve Abdullah Güzel çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Sedanur, 16 Eyül Pazar günü öğle saatlerinde kayboldu. En son evlerinin önünde görülen Sedanur’dan haber alamayan aile, köylülerle birlikte kızlarını aradı, ancak sonuç alınamadı. Bunun üzerine aile, jandarmaya haber verildi.

Paslı Esin Çağdaş İlkokulu’nun 3’üncü sınıf öğrencisi Sedanur Güzel’in bulunması için güvenlik güçleri seferber oldu. Komandolar, jandarma timleri, AFAD ve UMKE ekipleri, korucular ile köylüler arama çalışması başlattı. Aramalarda Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ait kadavra arama köpeği ‘Obert’ ve iz takip köpeği ‘Calisto da kullanıldı. Zehirli yılanların bulunduğu sazlık alanlarda da arama yapan ekipler, tüm çalışmalara rağmen Sedanur’a ulaşamadı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top