Anasayfa >> Gündem >> Kızında morluklar fark eden baba gerçeği öğrendiğinde çok geçti…

Kızında morluklar fark eden baba gerçeği öğrendiğinde çok geçti…

Slovenya’da küçük bir kızın annesi ile babası ayrıldıktan sonra annesinin erkek arkadaşı hayatlarına dahil oldu. Bu süreçten sonra öz baba kızın vücudunda morluklar farketti. Başta morlukların kaza sonucu oluştuğunu düşündü hemen sosyal hizmetlerle irtibata geçti fakat bunun bir şeye yaramayacağından habersizdi.

Annesi ve annesinin erkek arkadaşı tarafından şiddete maruz kalan Arina için sosyal servisler küçük kız için hiçbir şey yapmadı. Olay geçtiğimiz temmuz ayında Slovenya’da gerçekleşti.

Çocuğun biyolojik babası Senad Kardasevic kızını çok seviyordu. Ayrıldığı eski eşi Sanda Alibabic bir süre sonra Mirzan Jakupi ile tanıştı. Öz baba, eski eşinin erkek arkadaşı hayatına dahil olduktan sonra kızının vücudunda morluklar farketti. Başta morlukların kaza sonucu oluştuğunu düşündü.

Gerçeğince farkına varıncaysa Slovenya’daki sosyal hizmetler ile irtibata geçti. Durumu onlara açıkladı ve kızı için endişelendiğini bildirdi. LifeBuzz’da belirtilenlere göre, evi ziyarete gelen sosyal hizmet görevlileri sıradışı bir durum farketmemiş.

Bu aslında kızın hayatının kurtulması için büyük bir şans olabilirdi.

Senad, çabalamasına rağmen kızını kurtaramadı. Aldığı bir telefonla yıkıldı. Kızı hayatını kaybetmişti.

Daily Mail’de belirtilenlere göre Arina’nın annesi kızının kazara kalorifere çarptığını ve yaralandığını söyleyerek ambulans çağırmış.

Ancak Arina’nın durumu anlatılanlardan farklıymış. Suratı şişmiş, kemikleri kırılmış ve vücudunun hemen hemen her yerinde morluklar varmış.

Doktorlar ellerinden geleni yapmasına rağmen küçük kız hastaneye kaldırıldıktan iki gün sonra hayatını kaybetti. Arina hayatını kaybettiği sırada öz babası Senad da onun yanındaymış.

Beyin ölümü gerçekleşen kızının baş ucunda ağlayan babanın fotoğrafı gerek Slovenya gerekse de dünya basınında geniş yer buldu.

LifeBuzz’da belirtilenlere göre şu anda cezaevinde bulunan Sanda ve Mirzan için çocuk istismarı suçundan 15 yıllık hapis cezası isteniyormuş.

Kızını kaybettikten sonra Senad, adaletin yerini bulması için elinden geleni yapıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olayla yakından ilgileniyor.

Bakan acı olayın ardından şöyle bir açıklama yapmış:

“Babaya, kız kardeşlerine ve akrabalarına baş sağlığı diliyorum. Bazen kelimelerle tarif edemeyeceğiniz türden bir acı yaşarsınız. Bu da onlardan biri. Bir başka çocuğun başına da aynı şey gelmesin diye olayı bütün detaylarıyla soruşturuyoruz.”

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 4 kişinin notuyla, Toplam: 2,25 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top