Anasayfa >> Gündem >> Meteoroloji uyardı, tedbirinizi alın

Meteoroloji uyardı, tedbirinizi alın

İstanbullular bu habere dikkat! Günlerdir beklenen kar İstanbul’a geliyor. Hem de şiddetli yağacak ve günlerce sürecek. Peki İstanbul’a ne zaman kar yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika hava durumu raporları gelmeye devam ediyor. Yapılan son uyarıya göre özellikle sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor denildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri ile zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Tokat ile gece saatlerinden sonra İzmir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbulluların uzun süredir beklediği, üst üste uyarıların geldiği kar sonunda geliyor. Geçtiğimiz hafta pazar ve pazartesi günü yağışın başlayacağına dair haberler gelmişti. Ancak kar yağışı gerçekleşmedi. Son gelen kar haberlerine göre; yurdun büyük bir kısmında etkili olacak ve günlerce sürecek kar yağışı İstanbul’a geliyor. Peki İstanbul’a ne zaman kar yağacak? İstanbul’a 20 Ocak’tan sonra kar yağışı geleceği açıklandı.

İstanbullular bu habere dikkat! Günlerdir beklenen kar İstanbul’a geliyor. Hem de şiddetli yağacak ve günlerce sürecek. Peki İstanbul’a ne zaman kar yağacak? Geçtiğimiz hafta üst üste gelen uyarıların ardından pazar ve pazartesi kar yağışı gerçekleşmedi. Meteoroloji’den son gelen açıklamaya göre ise İstanbul başta olmak üzere 20 Ocak’tan sonra “Yurdun büyük kısmında şiddetli kar yağışı gerçekleşecek ve günlerce devam edecek” denildi.

GÜNLERCE SÜRECEK KAR YAĞIŞI GELİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika hava durumu raporları gelmeye devam ediyor. Yapılan son uyarıya göre özellikle sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor denildi. Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri ile zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Tokat ile gece saatlerinden sonra İzmir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. kar yağışı ile ilgili görsel sonucu Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile İzmir çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü “İstanbul’da hafta sonu kar yağışı bekleniyor” uyarısında bulunmuştu. Bu uyarının ardından dün şehrin bazı yüksek kesimlerinde kar yağışı gözlendi. 20 Ocak’tan sonra beklenen soğuk hava sistemi günlerce sürecek ve birçok şehir beyaz örtüye bürünecek… İstanbul’da bugün hava 7 derece parçalı bulutlu olacak. Diğer yandan olası kar yağışı için İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tedbirleri aldı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 2 kişinin notuyla, Toplam: 2,50 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top