Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Mimar Ayla Coşkunlar’ın katil zanlısı yakalandı

Mimar Ayla Coşkunlar’ın katil zanlısı yakalandı

İzmir’de 69 yaşındaki mimar Ayla Coşkunlar’ın katil zanlısı Ş.C., İstanbul Silivri’de yakalandı

13522465_604

İzmir Alsancak’ta yaşayan 68 yaşındaki mimar Ayla Coşkunlar 27 Mayıs’ta evinde yalnız olduğu sırada kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğramıştı. Feci şekilde dövülen Coşkunlar geçen hafta hayatını kaybetti. Coşkunlar’ın katil zanlısı İstanbul’da yakalandı ve İzmir’e getirildi. Katil zanlısının daha önce Bursa’da da benzer bir olaya karıştığı belirtiliyor.

Alsancak’ta geçen 27 Mayıs’ta, evinde yalnız olduğu sırada saldırıya uğrayan, olaydan saatler sonra eşi Sabri Coşkunlar tarafından ağır yaralı halde bulunup kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybeden mimar 68 yaşındaki Ayla Coşkunlar’ın katil zanlısı 54 yaşındaki Şiho Candan, İstanbul Şişli’de yakalandı. Candan’ın, mimar kadının kolundan aldığı altın bilezik ve künyeyi bozdurduğu, sevgilisi ile Foça, Bursa, Antalya ve Manisa’da gitiği yerlerde parayı harcadığı ortaya çıktı. Katil zanlısının sevgilisi 36 yaşındaki N.N.L. de Manisa’da yakalandı.

İSTANBUL ŞİŞLİ’DE YAKALANDI

Olayla ilgili soruşturma başlatan İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, zanlının kendisini ’polis’ olarak tanıtarak kapıyı açtırdığını tespit etti. Evin bulunduğu sokaktaki güvenlik kamerası görüntülerince de kaydedilen zanlının Şiho Candan olduğu belirlendi. Şiho Candan, izini süren İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından, İstanbul’un Şişli İlçesi’nde sokakta ankesörlü telefonla konuşurken yakalanıp gözaltına alındı.

İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, katil zanlısının yakalanmasının ardından basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Asayişten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevdet Yumuşak ile Asayiş Şube Müdürü Uğur Alan da hazır bulundu. Katil zanlısının İstanbul’da yakalandığını dile getiren Uzunkaya, şu bilgileri verdi:

Kamera ve ses kayıtlarından öğrendiğimiz kadarıyla olay saat 13.52 sıralarında meydana geliyor. Maktule yaralı olarak geç saate ulaşılması nedeniyle bizim de olaydan geç haberimiz oluyor. Yaklaşık 17 gün sonra hastanede hayatını kaybediyor. Yaralandığı ve tedavi gördüğü süreç içinde gerek apartman girişindeki kayıtlar gerekse de bu kişinin gittiği bölgelerdeki tüm iz sürümü, otogar bağlantısı ve Manisa güzergahı üzerinden gitmesiyle belirli izler ortaya çıkartıldı. Daha sonra olayın faali olan kişinin Manisa’yla bağlantılı olduğu, daha önce yurt dışında kalmış bir bayanla görüştüğü gerçek kimliğinden farklı olarak Can Candar adına otobüs firmasına kayıt yaptırdığını, ancak daha sonra Şiho Candan olduğunu tespit ettik. Bu süreç içinde şahsın ilimizdeki faaliyet ve kaldığı yerler cinayet mahallinde bıraktığı gözlük, boğuşmadan olayı oluşan izler ve şahsın darp ettiği bayandan aldığı biri bileklik şeklindeki 2 altın bileziği Manisa’da bozdurduktan sonra sevgilisiyle değişik mekanlarda harcadığı tespit edildi. Zanlının izlediği güzergahı da belirledik. Önce Manisa’ya gidiyor orada ilişki yaşadığı bayanla buluşuyor, oradan Foça’ya ardından Antalya’ya, sonra Bursa’ya gidiyor daha sonra tekrar Foça’ya gelip Can Candar adına bir odada kalıyor, her gittiği yerde 3-4 gün kalıyor, bayan arkadaşı Manisa’ya gidiyor kendisi de İstanbul’a gidiyor. Tüm bu geliş gidişleri hepsi araştırmayla arkadaşlarımız tarafından ilmek ilmek toplandı. Bayan arkadaşla aralarında irtibat var daha çok ankesörlü telefonla irtibat kuruyorlar. Şüphelinin yakalanmasına yönelik süreç daraltıldı, Cinayet Büro Amirliği ekiplerimizi bugün öğle saatlerinde Şişli Camii önünde şüpheliyi aldı ve İzmir’e getirdi. Bütün deliller hiçbir tereddüde mahal bırakmayacak şekilde adliyeye intikal ettirilecek. Sevgilisi olan bayan arkadaşı da elimizde, adliyeye çıkartıldı. Ben Ayla Coşkunlar’a ve hayatını kaybeden tüm kadınlara Allah’tan rahmet diliyorum. Şu bilinsin ki hiçbir suç gizli kalmaz, mutlaka aydınlatılır. Daha önce maktulü ve altınlarını gördüğü anlaşılıyor. İlk etapta dostça almak istiyor sonrasında maktul direnince olay yaşanıyor.”

KÜÇÜKKEN ANNESİNİ BIÇAKLA YARALAMIŞ

Boşandığı eşinden 1 çocuğu olduğu öğrenilen Candan’ın poliste suç kaydının bulunmadığı, ancak küçük yaştayken annesini bıçakla yaraladığı ileri sürüldü. İstanbul’un Şişli İlçesi’nde yakalanan Şiho Candan’ın yapılan üst aramasında, E.G. adlı kişiye ait 2 kredi kartı, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ve sağlık müdürlüğü tanıtım kartının bulunduğu bildirildi. Candan’ın bu kart ve kimlerin, yolda bulduğu cüzdanın içinden çıktığını söylediği, ancak polisin E.G.’ye ulaşmaya çalıştığı kaydedildi.

SEVGİLİSİ POLİSİ ARAMAMIŞ

Katil zanlısı Candan’ın, Foça, Bursa, Antalya, İzmir ve Manisa’da bir süre vakit geçirdiği sevgilisi N.N.L.’nin ifadesinde, Candan ile ilişki yaşadıkları süre içinde daha önce de tatile gittiklerini, son gezi sırasında Ayla Coşkunlar’ın öldürülmesiyle ilgili bilgisinin olmadığını dile getirdiği öğrenildi. Foça’da katil zanlısının yanından ayrıldıktan sonra Manisa’ya geldiğini söyleyen, Candan gibi eşinden boşanan 1 çocuk annesi N.N.L.’nin, haberlerde cinayeti ve Candan’ın arandığını öğrendiği, ancak konuyla ilgili polisi aramadığı bildirildi. Bu arada, Coşkunlar ile telefon ya da sosyal paylaşım sitelerinden daha önce irtibat kurmadığı belirlenen Candan’ın, gecenin ilerleyen saatlerinde sorguya alınacağı, Coşkunlar’ı, kapıyı açmasını sağlamak için nasıl ikna ettiğinin de sorulacağı belirtildi.

’İNŞALLAH CEZASINI ÇEKER’

Öldürülen Ayla Coşkunlar’ın eşi Sabri Coşkunlar da katil zanlısının yakalanmasıyla ilgili duygularını, “Eşimi kaybettiğimde çok züldüm. Yakalandığına bir nebze de olsun sevindim. Adaletin yerine geleceğini düşünüyorum. İnşallah cezasını çeker. Karıştığı hırsızlık olaylarından dolayı ailesi kendisini terk etmiş. Memleketin başına bela olan bir insan yakalandı diye sevindim, hiç olmazsa başkalarına zararı dokunmaz” diye konuştu.

ÜZERİNDEN BAŞKASINA AİT KİMLİKLER ÇIKTI

İzmir’in Alsancak Semti’ndeki evinde uğradığı saldırıda ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ayla Coşkunlar’ın katil zanlısı Şiho Candan’ın yakalanmasıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Boşandığı eşinden 1 çocuğu olduğu öğrenilen Candan’ın poliste suç kaydının bulunmadığı, ancak küçük yaştayken annesini bıçakla yaraladığı ileri sürüldü.

İstanbul’un Şişli İlçesi’nde yakalanan Şiho Candan’ın yapılan üst aramasında, E.G. adlı kişiye ait 2 kredi kartı, nufüs cüzdanı, sürücü belgesi ve sağlık müdürlüğü tanıtım kartının bulunduğu bildirildi. Candan’ın bu kart ve kimlerin, yolda bulduğu cüzdanın içinden çıktığını söylediği, ancak polisin E.G.’ye ulaşmaya çalıştığı kaydedildi.

SEVGİLİSİ POLİSİ ARAMAMIŞ

Katil zanlısı Candan’ın, Foça, Bursa, Antalya, İzmir ve Manisa’da bir süre vakit geçirdiği sevgilisi N.N.L.’nin ifadesinde, Candan ile ilişki yaşadıkları süre içinde daha önce de tatile gittiklerini, son gezi sırasında Ayla Coşkunlar’ın öldürülmesiyle ilgili bilgisinin olmadığını dile getirdiği öğrenildi. Foça’da katil zanlısının yanından ayrıldıktan sonra Manisa’ya geldiğini söyleyen, Candan gibi eşinden boşanan 1 çocuk annesi N.N.L.’nin, haberlerde cinayeti ve Candan’ın arandığını öğrendiği, ancak konuyla ilgili polisi aramadığı bildirildi. Bu arada, Coşkunlar ile telefon ya da sosyal paylaşım sitelerinden daha önce irtibat kurmadığı belirlenen Candan’ın, gecenin ilerleyen saatlerinde sorguya alınacağı, Coşkunlar’ı, kapıyı açmasını sağlamak için nasıl ikna ettiğinin de sorulacağı belirtildi.

NELER OLMUŞTU?

Alsancak Semtinde 27 Mayıs’ta öğle saatlerinde yaşanan olayda, mimar Sabri Coşkunlar evine saat 19.30 sıralarında geldiğinde, birinci kattaki kapının ziline bastı. Kendi gibi mimar olan 30 yıllık eşi Ayla Coşkunlar kapıyı açmayınca Coşkunlar anahtarıyla açmaya çalıştı. Ancak kilidin üzerinde anahtar takılı olması nedeniyle başarılı olamadı ve alt katta bulunan işyeri çalışanlarından yardım istedi. Merdivenle eve girildiğinde, mutfakta Ayla Coşkunlar kanlar içinde bulundu. Hastaneye kaldırılan Coşkunlar günler sonra yaşamını yitirdi.

DEHŞETİN SESİ KAMERADA

Alt katta bulunan işyerinin güvenlik kamerası kayıtları incelendiğinde yaşanan dehşetin sesi ortaya çıktı. Ses kayıtlarında Ayla Coşkunlar’ın kapıyı açmasının hemen ardından, “İmdat yardım edin” diye çığlık attığı, ayrıca başının beton zemine vurulduğu andaki gürültüsünün duyulduğu belirlendi.

SAATLERCE YARDIM BEKLEMİŞ

İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopside Ayla Coşkunlar’ın kafa travması sonucu can verdiği belirlendi. Coşkunların evde yaklaşık 5 saat kanlar içinde yardım beklediği ortaya çıktı.
Haberin Kaynağı ve Detayları:HÜRRİYET

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top