Anasayfa >> Gündem >> Minik Leyla cinayetinde dikkat çeken detay!

Minik Leyla cinayetinde dikkat çeken detay!

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın birinci günü kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedeni bulunan minik Leyla için Ağrı Barosu harekete geçti.

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın ilk günü Bezirhane köyü’nde kaybolan ve cansız bedeni bulunan 3 buçuk yaşındaki minik Leyla’nın Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki soruşturması devam ediyor. Ağrı Baro Başkanı Ali Artuk dilekçe ile soruşturmaya müdahillik başvurusunda bulundu. Leyla’nın kaçırıldığı ilk günden bulunduğu günde kadar köyde tutulduğu değerlendirmesinde bulunan Artuk, Burada bir ihmal varsa ihmali bulunan merciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? sorusunu sordu.
Başkan Artuk, “Minik Leyla Aydemir’in üzerindeki elbiselerin delilleri karartmak amacıyla çıkarıldığı açıktır” ifadelerini kullandı.

‘TÜM SÜREÇLERE OTOPSİ DAHİL MÜDAHİL OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTERİZ’

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe ile Ağrı Barosu adına başvuran Başkan Ali Artuk, “Leyla Aydemir’in kaybolma tarihinden itibaren Ağrı Barosu olarak Bezirhane Köyünün ahalisiyle koordineli çalışarak, Aileden ve yerel yetkilerden çeşitli aralıklarda bilgi alarak, bu bilgileri sağlıklı bir şekilde STK’lara ve gerek yerel basın gerekse ulusal basın mensuplarına aktardık. Bu konuda tüm üyelerimiz sosyal medya hesaplarında, birebir ilişkilerinde, irtibatlı oldukları nüfus alanları nezdinde minik Leyla Aydemir’in bulunmasına yönelik bir caba içine girmişlerdir. Nitekim bizim, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığının, Jandarma, AFAD, güvenlik korucuları, UMKE, STK’lar ve gönüllüler tarafından oluşturan ekiplerin ve tüm Türkiye’nin olayı sahiplenmesi sonucunda acı gerçek ortaya çıkarılmış bulunmaktadır. Minik Leyla Aydemir’in’in cansız bedenine ulaşıldığı 2 Temmuz tarihinden beri tüm süreçlere otopsi dahil müdahil olduğumuzu belirtmek isteriz. Bundan sonrada soruşturmanın takipçisi olacağımızı, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı belirterek Ağrı barosu olarak soruşturmaya avukatlık yasasının 76 maddesi uyarınca müdahil olacağımızı beyan ederiz” diye konuştu.

‘MİNİK LEYLA AYDEMİR’İN ÜZERİNDEKİ ELBİSELERİN DELİLLERİ KARARTMAK AMACIYLA ÇIKARILDIĞI AÇIKTIR’

Köydeki yetişkin her bireyin bilgi alma şeklinde ifadesine başvurulması talep edilen dilekçede, “Tüm köy genelinde her evin adli arama kapsamında aranmasını, delilleri karartma ihtimaline binaen bunun ivedilikle yapılmasını talep ederiz. Minik Leyla Aydemir’in’in üzerindeki elbiselerin delilleri karartmak amacıyla çıkarıldığı açıktır. Bu nedenle soruşturmanın bu yönüyle de genişletilerek 6. Bentte bahsettiğimiz arama kapsamında göz önünde bulundurulmasını talep ederiz. Minik Leyla Aydemir’in ölüm nedeninin açlık olması, 10 gün boyunca uğranılmayan evin olağan şüphe kapsamında değerlendirilmesi gerektiğinden Köyde 2 Temmuz tarihinden önce 8 ila 10 gün sürede evinde bulunmayan şahısların ifadelerine başvurulmasını talep ederiz” denildi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 24 kişinin notuyla, Toplam: 3,83 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top