Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Müge Anlı, Cumhurbaşkanı ve eşini konuk etti

Müge Anlı, Cumhurbaşkanı ve eşini konuk etti

Tarihi bir yayın yapan Müge Anlı’da, eğitim seferberliği ilan edildi

Usta Gazeteci Müge Anlı “Ülkemizde okuma-yazma bilmeyen kalmasın” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan o çağrıya olumlu yanıt geldi.

“Ülkemizde okuma- yazma bilmeyen kalmasın” çağrısı üzerine, eşi Emine Erdoğan’la birlikte Müge Anlı’nın programına konuk olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim seferberliği başlattıklarını açıkladı.

“Siz istiyorsanız devletimiz bu çağrıyı yanıtsız bırakmaz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seferberliğin 1 Şubat 2018 tarihi itibariyle tüm ülkede başladığını vurguladı. Cumhurbaşkanı okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşları, evlerine en yakın okula ya da halk eğitim merkezine kayıt yaptırmaya davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Okuma-yazma ile ilgili yaptığınız çalışmaları yakından takip ediyorum. Programınızda okuma-yazma talebinde bulunan vatandaşlarımızı görünce benim heyecanım daha da arttı. Bu yolda gereken her ne varsa yapacağız. Programınıza ve tüm izleyenlerinize çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Emine Erdoğan ise; “Ülkemizin derin bir yarası olan okumaz-yazma oranımızı iyileştirmek için ben de elimden ne geliyorsa halkımız için yapacağım” diyerek Müge Anlı’ya destek verdi.

Okuma-Yazma öğrenene İlkokul diploması şansı

Eğitim seferberliğinin ayrıntılarını açıklayan Usta Gazeteci Müge Anlı, okuma-yazma öğrenmek isteyen tek bir kişi için bile sınıf açılacağını söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın hızlı okuma yazma kurslarına her yaştan vatandaş kayıt yaptırabilecek. 2 ay sürecek olan kursu başarıyla tamamlayanlar okuma-yazma belgesi alacak. Belgeler, Cumhurbaşkanlığı’nın düzenleyeceği büyük bir törenle takdim edilecek.

2 ay boyunca 80 saat süren eğitimi tamamlayanlar, devamında 180 saatlik daha eğitim alındığında ilkokul diploması sahibi olacak.

Ayrıca okuma-yazma dersleri, TRT Okul’daki yayımlarla da desteklenecek.

Diploması olduğu halde okuyup yazamayan vatandaşlar da ülke genelinde açılacak okuma-yazma kurslarından yararlanabilecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 2 kişinin notuyla, Toplam: 3,50 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top