Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Müge Anlı: Yapmayın bunu Yahu…!

Müge Anlı: Yapmayın bunu Yahu…!

müge kızdı

Müge Anlı dünkü yayınında Bayburt’ta kaybolan Emine Karaman’ı bulmaya devam ederken Müge Anlı, Roman Derneği Başkanı’nın yayını araması üzerine sinirlendi.

Müge Anlı, ayrımcılık yaptığı yönünde kendisine yöneltilen eleştirilere sert tepki gösterdi.

İşte Müge Anlı’nın canlı yayındaki açıklaması;

“Roman derneği başkanı mı aramış? Efendim bakın bir olay olduğu zaman Allah aşkınıza, oralı buralı, İstanbullu Ankaralı ayrımı yapmayın. Yani onlar zaten kendileri söylüyor, ben de yanlış anlaşılabilisiniz diye söyledim.

Bir genel yargı var bunun yanlışlığından bahsetim. O yargıdan dolayı suçlanmalarının, üzerlerine iftira atılmasının doğru olmadığını söyledim.

Ne söylediğimi o kadar iyi biliyorum ki, İnsanların cümlelerini cımbızlayıp bir yerlere koymayın. Ben Romanım diyenlerin çocuğunu bulmadık mı biz? Nereli olduklarını da bilmiyorum.

“BU MEMLEKET HERKESİNDİR KARDEŞİM”

Yaşam tarzlarına gelince… Kendisi dedi biz açız, çoluğumuza, çocuğumuza bakamıyoruz diye. Kaç cocuğun var dedim?  6 tane dedi… Ben de yaşam tarzınızı değiştireceksiniz dedim o zaman. Ben de elimden geleni yapayım, çocuklarınızı okula göndermeniz lazım.

Ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum. Hatta aile de söyledi, bu memleket, bu memlekette yaşayan herkesindir kardeşim, şuralı, buralı, oralı fark etmiyor. Ben büyük şehirde yetiştim, küçük yerlerde başka şeyler yaşanıyor olabilir ama, ben hiçbir zaman oralı buralı diye söylenilmez. Bana öğretilmedi bu. Bana öğretilmeyen bir şeyi, hep de bunun altını çizerken… Tam aksine…

Ben bunun neden yapıldığını biliyorum ya. Gerçekten çok iyi biliyorum. Bir gün beni hakikaten zıvanadan çıkaracaksınız. Bırakın da şu ülkede insanlar birilerine güvenip inanmaya devam etsinler. Birilerine yardım edeceklerse etmeye devam etsinler. Kendim için istemiyorum. Buraya gelen insanlar için ya… İnsanlar izlerler, yardım eder, desteklerken, fitne fesat sokmaya çalışmayın. Benim için fark etmiyor.

“YAPMAYIN BUNU YA!”

Diyarbakır’da araştırma yapıyorlar, en fazla izlenen program bizimki. Birilerini rahatsız ediyor bu. Neden çünkü izliyor, güveniyor, destekliyorlar ya… Bir fitne sokalım. Yapmayın bunu ya.

Bizim için değil. Buradaki insanlar için. Şu anneye babaya acıyın diyorum ben. O zaman birisi çıksın, siz Bayburtlu insanlara acıyın mı dediniz desinler. Bayburt’u karıştımayın yahu. Nereli olursan ol, bana ne?

“DOĞDUĞUMUZ YERİ BİZ Mİ SEÇTİK”

Neden ilgilendirmiyor onu da söyleyeyim. Ben Fenerbahçe’liyim. Bunu ben seçtim. Ama İstanbul’da doğmayı ben seçmedim. Müslümanım, bunu da ben seçmedim. Annem babam öyle yazdırmış. Müslümanım Allah’ım kabul ederse. Beni seçtiğim şeyler ile ilgili eleştirebilirsiniz. Ama seçmediğim şeyler ile ilgili ne övgü ne yergi istemiyorum.

Zaten bu memleketin en büyük problemi de bu değil mi? Doğduğumuz yeri biz mi seçtik. Neyin kavgasını yapıyoruz. Şimdi kardeşim o Roman dernekleri başkanına söylüyorum. Haksızlığa uğrayan kimse onun arkasındayız dedim dün de, onun nedenini de burada anlatırım…


SOSYAL MEDYADA BÜYÜK DESTEK

Müge Anlı’nın Sosyal Medyadaki Fanlarından büyük destek geldi. Gelen mesajlarda Müge Hanım kadar bu ülkede ayrımcılık yapmayan, ülkemizin 81 iline okullara, ihtiyaç sahiplerine, engelli vatandaşlarımıza ne kadar yardım ettiğinin tartışmasının dahi yapılamayacağı vurgusu yapıldı. Meyve veren ağacın taşlanacağı mesajları ve Müge Hanımın yanında olduğu mesajları üst üste geldi.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top