Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Müge Anlı’dan yine büyük başarı

Müge Anlı’dan yine büyük başarı

nurKocaeli İl Jandarma Komutanlığı ve Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ortak kararı sonrasında, öldürülen kadının robot resmi ile dövmeleri önceki gün Müge Anlı’yla Tatlı Sert programında gösterilmişti. Bu yayının ardından birçok ihbar gelmişti.

MANİSA’DA DA ARANIYORMUŞ
İhbarların değerlendirilmesiyle feci şekilde öldürülen kadın cesedinin kimliği de belirlendi. Öldürülen kadının Manisa doğumlu olan Nuran Dutlu’ya ait olduğu belirlendi. Programda gösterilen robot resim ve dövmelerden yola çıkan aile, kızları teşhis etti. Çayırköy’de öldürülen talihsiz kızın, Manisa’daki ekipler tarafından da arandığı ortaya çıktı.

16 YAŞINDA EVDEN KAÇMIŞ
1993 Manisa doğumlu olan Nuran Dutlu’nun bir de çocuğunun olduğu ortaya çıktı. Kızının öldüğünü öğrenen anne Havva Dutlu, büyük bir şok yaşadı. Müge Anlı’nın sunduğu dünkü programa da katılan Havva Dutlu, kızıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı. Anne Havva Dutlu, “Kızımın babası 9 yıl önce öldü. Kendisi de 16 yaşındayken evden kaçtı, severek evlendi. Bir de kızı oldu. Ancak çocuğu olduktan bir sene sonra eşinden boşandı” dedi.

ARKADAŞININ YANINA BURSA’YA
Fakat kendisinin hala kızının eski eşi ve ailesiyle görüştüğünü de söyleyen anne Havva Dutlu, “Kızım her şeyini benimle paylaşırdı. Bir kız arkadaşı ve kızıyla birlikte aynı evde oturuyordu. Sürekli de bana gelirdi. Hatta son bir buçuk aydır da birlikte yaşıyorduk. Son olarak 9 Ocak’ta kız arkadaşıyla birlikte Bursa’ya ‘Kız arkadaşımın yanına gidiyorum’ diyerek evden çıktı. 16 Ocak’ta yeniden Manisa’ya dönmüş. Büyük torumun sünneti vardı, ben o işlerle uğraşıyordum. Beni de aradı geldiğini söyledi, sonra yeniden Bursa’ya döndü” diye konuştu.

GARİP MESAJLAR GELİYORDU
Kızının sünnete gelmemesi nedeniyle kaybolduğunun farkına vardığını söyleyen anne, “Bu süre zarfında kendisiyle telefonda konuşmadık. Sadece mesaj atıyordu. Bize mesaj attıktan sonra da telefonu kapanıyordu. Bu durumdan biraz da şüphelenmiştim. 22 Ocak’ta da sünnet vardı ancak gelmedi. Bunun üzerine kendisini aramaya başladık fakat bir türlü ulaşamadık. Kızım çok fazla çalışmadı. Babasından kalan emekli maaşını alıyordu. Ancak arkadaş çevresi kötüydü” dedi.

PARÇALARI BİLE YOK
Kızını dövmelerinden teşhis ettiğini söylerken gözyaşlarını tutamayan anne şunları söyledi: “Kızım dövmelerini yaptıralı üç yıl falan oldu. Hatta ben önce tepki gösterdim. O da bana ‘Bana eğer bir gün bir şey olursa beni dövmelerimden tanırsın’ demişti. Ben şimdi kızına ne diyeceğim? Ona anneni getireceğim demiştim ama şimdi parçaları bile yok. Bizim kimseyle düşmanımız falan da yoktu. Ben yandım başka kimseler yanmasın. Olay bir an önce çözüme kavuşsun.”

DENETİMLİ SERBESTLİK
Bu sırada programın sunucusu Müge Anlı, öldürülen Nuran Dutlu’nun 16 Ocak’ta Manisa’ya denetimli serbestlik nedeniyle imza atmak için geldiğini açıkladı. Anlı, “Nuran Dutlu hakkında kaçak mazot nedeniyle dava açılmış. Bu dava kapsamında da denetimli serbestlik nedeniyle karar çıkmış. 16 Ocak’ta da o yüzden Manisa’ya gelmiş. Yine öldürüldüğünde üzerinde tayt ve kalın çorap varmış. Muhtemelen bu kız evinden alınmış, üzerindeki kıyafetler bunu gösteriyor. İş yerinden alınmamış” dedi.

KIZI ANNESİNİ SORUYOR
Programa telefonla bağlanan cinayete kurban giden Nuran Dutlu’nun ablası Nurhayat da gözyaşlarına hakim olamayarak şunları söyledi: “Ben ablamın dövmelerini görünce tanıdım. İnşallah bu olayı yapanlar dilerim ki Allah’tan çeksinler. Benim kardeşim bunu hakkedecek bir şey yapmadı. 4 yaşındaki kızı sürekli annesini soruyor. Hatta bana ‘Teyze sana anne diyebilir miyim?’ diye soruyor.”

BURSA’YA TEK BAŞINA DÖNDÜ
İsmini vermeyen ve öldürülen Nuran Dutlu ile bir süre birlikte çalışan bir kişi ise olayla ilgili olarak şunları söyledi: “Nuran ile en son 2,5 ay önce falan birlikte Bursa’da çalıştık. Nuran, Bursa’ya çocukluk arkadaşı olan bir kızla birlikte gelmişti. Sonra bir ara Manisa’ya gittiler. Ancak döndüğünde Nuran tek başınaydı. Eski iş yerinde çalışmaya başlamış. 3-4 gün çalıştıktan sonra bir sabah işten çıkmış bir daha da gelmemiş.

GAZİNOLARA BAKTIM AMA…
O çok samimi olduğu kız arkadaşı Nuran kaybolduktan bir hafta sonra beni aradı, ‘Nuran’a ulaşamıyoruz, çevredeki gazinolara bakar mısın?’ diye sordu. Ben de onun çalışabileceği ya da çalıştığı gazinolara baktım ama onu göremedim. Fakat hiçbir yerde kendisine ulaşamadım” dedi. Programın sunucusu Müge Anlı ayrıca dosyaya bakan cumhuriyet savcısı Mehmet Yaman’a teşekkür ederek, “Olaya bakan savcımız talimat vermiş. Eğer biz bu cinayeti çözemezsek, bundan sonra herkesin elini keser, bu olayı çözmemiz lazım’ demiş. Böylesine bir savcıya teşekkür etmek lazım” diye konuştu. Programın ardından anne Havva Dutlu, kızını teşhis etmek için ilimize doğru yola çıktı.

Kaynak:BİZİM KOCAELİ

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top