Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Müge Anlı’nın aradığı gençler bulundu

Müge Anlı’nın aradığı gençler bulundu

muEskişehir’de aynı lisede öğrenim gören ve 15 gün önce ‘okula gidiyoruz’ diye evden ayrılan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan iki liseli gencin İstanbul’da bulunduğu öğrenildi.

Ailelerinin IŞİD’e katılmalarından korktukları iki lisenin, oluşturulan özel ekip tarafından tarafından İstanbul’da bulunduğu kaydedildi. İki gencin İstanbul Emniyet Müdürlmüğü Çekmeköy Çocuk Şube’de oldukları, ifadelerinin alınması sonrasında ailelerine teslim edileceği belirtildi.

Eskişehirli 15 yaşındaki Cengiz Han Güler ile okul arkadaşı İsmail Güler, 23 Kasım’da okula gidiyoruz diye sabah evden ayrılmış ve bir daha geri dönmeyerek kayıplara karışmıştı. Cengiz Han Güler’in babası fabrika işçisi Veli Güler ile annesi Güler Güler, çocuklarının peşine düşmüş, hafiye gibi adete onların izini sürmüştü. Baba Veli Güler, Eskişehir otogarındaki kameraları takip ederek, iki gencin gittiği yerleri adım adım takip etmişti. Kamera görüntülerinde çocukların Bursa otobüsüne bindiklerini tespit eden baba, iki liselinin Bursa otogarındaki kameralardan da Adapazarı otobüsüne bindiklerini belirlemişti. Aile, iki liselinin Adapazarı otogarından sonra ise nereye gittikleri konusunda bir bilgiye ulaşamamıştı. Baba Veli Güler, çocukların IŞİD’e katılmak için kaçtıklarından şüphelendiklerini ancak bunun gerçek olmasını inanmadıklarını belirtmişti.

İki liseli gençten 15 gün sonra iyi haber geldi. İki liseli Eskişehir emniyetince kurulan özel ekip tarafından İstanbul’da bugün akşam saatlerinde bulunduğu kaydedildi. Çocukların Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesine götürüldüğü, burada ifade alma işlemlerinin yapılacağı belirtildi. İki liselinin daha sonra ailelerine teslim edileceği ifade edildi. Ailelerinde iki genci teslim almak üzere İstanbul’a hareket ettikleri öğrenildi.

Kaynak:BUGÜN GAZETESİ

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top