Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Programda Sabriye Hanım vardı

Programda Sabriye Hanım vardı

sacriye

Sabriye Kaval, kocasından ayıran adalete öfkeli.

İZMİR’de oturan Sabriye Kaval, üç yıl önce 15 yaşındayken kaçarak birlikte yaşamaya başladığı ve çocuk sahibi olduğu Sedat Alkan’ın, “küçük yaşta kızı alıkoymak” suçundan 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılıp cezaevine girmesiyle şaşkına döndü. Henüz 2.5 yaşındaki kızı Ada ve evinin kirasıyla başbaşa kalan Kaval, “Biz birbirimizi seviyoruz ve istiyoruz. Çocuğumuz da oldu. Herhangi bir şikayet olmamasına rağmen kocam hakkında dava açıldı ve yargılandı. Şimdi de cezaevine girdi. Çocuğumuz çok küçük, bu yüzden çalışamam. Kocam cezaevindeyken bana, çocuğuma kim bakar? Çaresizim. Canıma kıymayı bile düşünüyorum. Cumhurbaşkanı, Başbakan yardım etsin” diye konuştu.

Bornova İlçesi’nde oturan Sabriye Kaval (18), üç yıl önce, arkadaş ortamında tanıştığı kaynakçı Sedat Alkan’a (27) kaçtı. Durumu öğrenen Kaval’ın annesi Özlem Civanlar, Alkan hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine Alkan’la ilgili “küçük yaşta kızı alıkoymak” suçundan İzmir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Alkan’ın tutuksuz yargılandığı dava sürecinde, anne Civanlar şikayetinden vazgeçti, ayrıca çiftin şu an 2.5 yaşında olan kızları Ada dünyaya geldi. Yargılama sonunda Alkan, 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve hakkında tutuklama kararı çıktı. Karar üzerine harekete geçen polis, geçen hafta, merdivenden düşünce kolunu kıran ve tedavi gören Alkan’ı, sabah saatlerinde evine yaptığı baskınla gözaltına aldı. Alkan, sevkedildiği adliyede tutuklanırken, hakkında çıkan cezayla ilgili Yargıtay’a temyiz başvurusunda bulunulmadığı da ortaya çıktı. Polislerin kocasını evden alıp götürmesiyle şaşkına dönen Sabriye Kaval, tutuklanmasıyla da perişan oldu.

‘BİZE KİM BAKACAK’
Naldöken Mahallesi’ndeki kiracı oldukları evlerinde kızı Ada’yla başbaşa kalan ve ne yapacağını şaşıran genç anne Sabriye Kaval, çok sevdiği eşinin gelecekleri için bir an önce cezaevinden salıverilmesini istedi. Çocuğu küçük olduğu için kendisinin çalışmasının mümkün olmadığını dile getiren Sabriye Kaval, “Ben ona isteyerek kaçtım. Birbirimizi de çok sevdik. Bir de çocuğumuz oldu. Şikayet olmamasına rağmen süren kamu davası sonucu hakkında ceza verildi. Benim kocam adam öldürmedi, hırsızlık yapmadı. Bu kadar ceza niye? Avukatın ihmalkarlığı sonucu karar temyiz de edilmemiş ve karar kesinleşmiş. Polisler eve gelip onu aldı ve şimdi cezaevinde. Ben çocuğumla başbaşa kaldım. Kimsemiz de yok. Kocam cezaevindeyken bana, çocuğuma kim bakar. Çaresizim. Canıma kıymayı bile düşünüyorum. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bana yardım etsin. Seven insanları ayırmasınlar” diye konuştu. Kaval, 18 yaşını doldurunca Alkan’la resmi nikah kıymayı planladıklarını, bu hayallerinin de suya düştüğünü sözlerine ekledi.

HÜRRİYET

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top