Anasayfa >> Gündem >> Savcılık Sedanur cinayetiyle ilgili ilk bilgileri paylaştı

Savcılık Sedanur cinayetiyle ilgili ilk bilgileri paylaştı

Kars’ın Kağızman ilçesinde 7 gün önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in cenazesi, Paslı köyü yakınlarında üzeri taşlarla örtülü vaziyette bulundu. Kars Valisi Rahmi Doğan, olayın bir cinayet olduğunu açıkladı. Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz da “Olay yerinde elde edilen ilk bulgulara göre, üzerinde elbiselerinin olduğu ve cesedin uzun süredir bulunduğu yerde gizlenmiş vaziyette olduğu görülmüştür” dedi

VALİ DOĞAN: BU İŞİ YAPAN İZ BIRAKMIŞTIR
Öldürüldüğü bilgisinin kesin olduğunu vurgulayan Vali Rahmi Doğan, “Şuan nasıl öldürüldüğüne dair net bir bilgi yok. Ama öldürüldüğü kesin. Tutuklu kişinin bir takım sabıkaları var. Daha önceden almış olduğu cezalar var. Olayla bağlantılı kısımları da olduğu için mahkeme tarafından tutuklandı. Sedanur’un öldürüldüğü kesin. Üzeri de taşlarla örtülmüş vaziyette bulundu. Biz gerekli incemeyi yapıyoruz. Bu olay meydana geldikten sonra ciddi bir ekip oluşturduk ve aralıksız olarak arama faaliyetlerine devam ettik. Bugün sabah itibariyle de cansız bedenine ulaştık. Gerekli incelemeyi arkadaşlar yapacaklar. İz bırakmıştır bu işi yapan diye düşünüyorum. Gereği de yapılacaktır. Ben hem aileye hem tüm Türkiye’ye baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

SONRADAN MI GETİRİLİP BIRAKILDI?
Sedanur’un cansız bedeninin bulunduğu bölgenin çalılık ve kayalık alan olduğunu aktaran Vali Rahmi Doğan, “Köye 1 kilometre mesafede bir yer. Köy hem çok çalılık hem de kayalık bir alan. Dolayısıyla arkadaşlarımız sabır itibariyle cenazeye ulaştılar. Savcı Bey şu an olay mahalline intikal etti. Gerekli otopsi işlemleri yapıldıktan sonra arkadaşlar tahkikati devam ettireceklerdir. Bu civar üzerinde arama yapılmıştı ama önceden mi Sedanur’un cansız bedeni oradaydı yoksa sonradan mı getirilip oraya konduğunu arkadaşlar inceliyor. Köyde jandarma karakolumuz mevcut. Sedanur’un evi ile jandarma karakolunun arasındaki mesafe 100 metre civarında. Dolayısıyla olayın olduğu yerde çocuğun kaybolma ihtimali yok. Buradaki olayın nasıl olduğunu tespit etmek biraz zor. Delillere ulaştıkça olayda aydınlanmış olacak diye düşünüyorum” dedi.

‘KOKUDAN BULUNMUŞ’
7 gün sonra ölü olarak bulunan Sedanur Güzel’in cansız bedeninin bulunduğu bölgede daha önce arama yapıldığı ortaya çıktı. Sedanur’un cesedini gören zabıta ekipleri, bölgede daha önce arama yaptıklarını ancak olay yerinde koku çıkmaya başladığında cesede ulaştıklarını söyledi. Sedanur’un ölü olarak bulunması köylüleri, gözyaşlarına boğdu. Yaşanan vahşete tepki gösteren köylüler, idam getirilmesini istedi. Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz da “Olay yerinde elde edilen ilk bulgulara göre, üzerinde elbiselerinin olduğu ve cesedin uzun süredir bulunduğu yerde gizlenmiş vaziyette olduğu görülmüştür” dedi.Cumhuriyet savcısının olay yerinde incelemenin ardından Sedanur Güzel’in cansız bedeni Kağızman Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Güzel’in cenazesi ölüm nedeninin belirlenmesi için Erzurum Adli Tıp Kurumu’na gönderilecek.

BAŞSAVCILIK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
Sedanur Güzel´le ilgili Kars Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaptı. Sedanur Güzel’in elbiselerinin üzerinde olduğu ancak cinsel istismar olup olmadığının anlaşılması için otopsi yapılacağı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Olay yerinde elde edilen ilk bulgulara göre cenazenin uzun süredir bulunduğu yerde gizlenmiş vaziyette olduğu görülmüştür. Sedanur bulunduğunda üzerinde elbiselerinin olduğu görülmüştür. Sedanur´un cinsel istismara uğrayıp uğramadığı ve ölümünün nasıl ve ne zaman gerçekleştiği yapılacak otopsi işleminden sonra anlaşılabilecektir. Olayın fail ya da faillerinin yakalanması, mevcut şüpheliler hakkında daha fazla delil elde edilebilmesi için titiz ve detaylı soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde emniyet ve jandarma birimlerinin çalışmasıyla titiz bir şekilde sürdürülecektir.”
Öte yandan savcının yaptığı ilk incelemelere dair detayları da ortaya çıktı. Buna göre küçük kızın cansız bedeninin kararıp kurtlanması nedeniyle üzerinde ilk aşamada darp izi veya yara tespit edilemedi. Sedanur Güzel’in cenazesi Kağızman Devlet Hastanesi’nde yapılan ön muayenenin ardından Erzurum Adli Tıp Kurumu´na gönderildi. Küçük kızın kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından belirlenecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 7 kişinin notuyla, Toplam: 3,43 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top