Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Seda Kaya Güler: ‘Müge Anlı Televizyonda ilk’

Seda Kaya Güler: ‘Müge Anlı Televizyonda ilk’

sedaTürk televizyonlarının şu anda en başarılı isimlerinden biri Müge Anlı. Yıllardır gazetecilik yapıyor. Başarılı bir magazinciydi, muhabirlik, editörlük yaptı. Sonra televizyona geçti ve hazırladığı magazin programlarını kendisi sunmaya başladı. Ardından Şenay Düdek ile hafta içi her gün canlı yayınlanan sohbet/yorum programını başlattılar. Bir anlamda halkın gerçek gündemi magazin haberlerini yorumlayarak belli konuları gündeme taşıdılar.

Televizyon Müge’yi sevdi, Müge televizyonu. Böylece kendine kalıcı bir yer edindi. Gazeteciliğini de işin içine katınca başarılı olmaması için bir neden yoktu. Nitekim gündüz kuşağında kalıcı bir yer edindi. Kayıpları bulma, insanların derdine çare arama derken iş cinayet çözme, katilleri bulmaya kadar vardı. Kolay bir iş değil yaptıkları. Alanlarında uzmanlaşmış kalabalık bir ekibi var. Hepsi sorumluluklarının bilincindeler. Emniyet güçleriyle ilişki içineler ve bizler de yabancı CSI (olay yeri inceleme) dizileri gibi izliyoruz gerçek olayların açığa kavuşmasını.

TELEVİZYONDA BİR İLK

Geçtiğimiz gün televizyon tarihinde bir ilk yaşandı ve bir cinayetin itirafı yapıldı. Sadece Türkiye’de değil, dünyada da bir ilkmiş bu itiraf. Böylelikle Müge ve ekibi başarılarına bir yenisini daha eklediler.
Gelelim olaya. Her cinayet yanlıştır, gereksizdir ama bu da pisi pisine bir iş. Ortada bir kadın var. Evli ve iki çocuklu. İki de sevgilisi var. Bildiğimiz. İkisi de kendisinden oldukça genç. Öldürülen gençlerden birisi de bu gençler. Öldüren de diğeri. Cinayeti itiraf eden de kadın.

Kadın cinayete kurban giden gençle Facebook’ta tanışıyor. Facebook bir paylaşım platformu. Beğendiğiniz bir yazıyı, fotoğrafı, düşünceyi buradan paylaşma ve görüşlerini belirtme imkanınız var. Aynı zamanda arkadaşlarınızla görüşme olanağı da buluyorsunuz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarla haberleşebileceğiniz gibi yeni arkadaşlar da edinebiliyorsunuz. Aynı görüşteki insanların birbirleriyle sohbet etme imkanı oluyor.

Ama bizde bu sosyal paylaşım sitesi arkadaştan ziyade sevgili bulma platformu olarak kullanılıyor. Eski sevgililer birbirlerini buluyor, yarım kalan aşklar yeniden yaşanıyor, yeni aşklar başlıyor vs.

FACEBOOK AŞKLARI VE CİNAYETLERİ

Önce yazışılıyor, sonra telefonlaşılıyor, derken buluşuluyor ve bir ilişki sürecine giriliyor. Bu nedenle evliliklerin bozulduğunu, insanların kandırılarak paralarının çalındığını ve cinayetlerin işlendiğini gazetelerde okuyoruz.

Bu olayda da kadın öldürülen gençle Facebook’ta tanıştığını söylüyor. Belli ki sadece yazışmak veya telefonla konuşmakla kalmamış bu ilişki, görüşmüşler de. Derken bir inşaatta demirci olarak çalışan genç ölü bulunuyor. Polisin yaptığı soruşturma sırasında ilişki ortaya çıkıyor. Koca boşanmak için mahkemeye başvuruyor. Kadın da diğer gencin yanına taşınıyor. Öldürülen gencin babası katillerin bulunması için programa başvurunca dosya yeniden incelenince ve olaya adı karışanlar ekrana çıkınca köşeye sıkıştığını anlayan kadın cinayeti sevgilisinin işlediğini itiraf ediyor.
Muhafazakar toplumdaki çarpık ilişkilerden bir örnek işte. Kadın üç erkeği birden idare ediyor. Ahlaka çok düşkün erkekler evli bir kadınla ilişkiye girmekte bir sakınca görmüyorlar. Taraflardan biri mezarda ikisi hapiste. Bu olayda doğru hareket eden tek bir kişi var. O da koca. Taraflarla muhatap olmak, şiddete başvurmak yerine hukuki yolla kadından kurtulmaya çalışıyor. İyi ki de öyle yapıyor. Yoksa cinayet bile üzerine yıkılmaya çalışılmış kadın ve sevgilisi tarafından.

SEDA KAYA GÜLER / YENİ ASIR İNTERNET SİTESİ

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top