Anasayfa >> Gündem >> Şehit eşini duygulandıran sürpriz

Şehit eşini duygulandıran sürpriz

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Muş’tan İzmir’e gelen öğrenciler, ilçede görev yaparken şehit olan Binbaşı Arslan Kulaksız’ın doğum gününde eşini ziyaret etti.

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Muş’un Malazgirt ilçesinden İzmir’e gelen öğrenciler, ilçede görev yaparken şehit olan Binbaşı Arslan Kulaksız’ın doğum gününde eşini ziyaret etti.

Malazgirt’ten İzmir’e gelen 50 öğrenci, şehidin doğum gününde İzmir İl Jandarma Alay Komutanlığının nizamiye girişinde ellerinde karanfillerle beklemeye başladı.

Beraberinde oğlu Burak, kızı İrem’le birlikte İzmir İl Jandarma Alay Komutanlığına gelen şehidin eşi Sibel Funda Kulaksız’a doğru koşarak sarılan öğrenciler, şehit eşine ellerindeki çiçekleri verdi.

Duygulanan Kulaksız’ın yanına gelen 13 yaşındaki Baran Bari, üzerindeki kazağı şehit binbaşı Arslan Kulaksız’ın ağabeyi Baver’e hediye ettiğini belirterek, kazağı bugün özel olarak giydiğini söyledi.

Bari, “Ağabeyim ilçede girdiği bir sınavda başarılı olunca Arslan binbaşımız bu kazağı hediye etmişti. Şimdi ise bu kazağı ben giyiyorum. Onun hatırası olarak saklayacağım kazağımı büyüdüğümde çocuklarıma ve torunlarıma da göstermek istiyorum.” diye konuştu.

“Bugün eşim 48 yaşına bastı”

Baran Bari’ye sarılarak öpen şehidin eşi Kulaksız, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin doğum gününde şehit olduğu ilçeden gelen çocukların kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Kendisini şanslı hissettiğini ifade eden Kulaksız, böylesi bir gururun kimseye nasip olmayacağını belirtti.

Bütün çocuklara tek tek sarılan Kulaksız, “Bu çocuklar bizim geleceğimiz, onlar bizim umudumuz. Onlar bizi böyle karşıladığına göre demek ki çok iyi yerdeyiz. Eşim onların başını okşardı, eğitimlerini çok önemserdi. Her gittiği yerde bayrağımızı dalgalandırdı. Çok iyi bir komutandı. Bugün eşim 48 yaşına bastı, doğum gününde bu çocukların burada olması onun büyüklüğünü gösteriyor.” diye konuştu.

Eşinin göğsünü siper ederek, kendisini saldırıdan kurtardığını belirten Kulaksız, saldırı anını evlerinin penceresinden gördüğünü söyleyen 11 yaşındaki Arda Tekin ile de yakından ilgilendi.

Arda’nın akrabalarının saldırı sonrası yardıma koştuğunu hatırladığını aktaran Sibel Funda Kulaksız, şehit olan eşinin de yardımsever bir kişiliği olduğundan bahsetti. Kulaksız, şöyle konuştu:

“Bu vatan bölünemez, bu söz konusu dahi olamaz. Bak görüyorsunuz burada da nice nesiller yetiştirdik biz. Ben yıllardır doğudayım, orada büyüdüm, asla bir ayrımı kabul etmiyoruz. Babam ve eşim askerdi. Terör denen şey dışarıdan bize geliyor. Bizim şehitlerimiz olduğu müddetçe bu vatan ayakta duracak. Bugün de eşimi rüyamda yine gördüm. Askeri kıyafetleriyle karşımdaydı. Hacca gitmiştim orada da eşimle birlikte Kabe’de zemzem içtiğimizi görmüştüm. Böyle vatan millet sevgisiyle dolu askerlerimiz, polislerimiz oldukça, halkımız oldukça biz dimdik ayaktayız.”

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 1 kişinin notuyla, Toplam: 1,00 / 5 Yıldız)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top