Anasayfa >> Müge Anlı Programı >> Timsah gözyaşları döken zanlıya ömür boyu hapis!

Timsah gözyaşları döken zanlıya ömür boyu hapis!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-09 09:36:12Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Adana’da besici arkadaşı 34 yaşındaki Seyithan Dağ’ı tabancayla öldürdükten sonra kurulan taziye çadırına giderek başsağlığı dileyen cinayet sanığı 48 yaşındaki Cumali Dokuz, ömür boyu hapse mahkum edildi.

Merkez Karaisalı İlçesi’ne bağlı Bekirli Köyü’nün ormanlık alanında 4 Ocak 2013’te tabancayla öldürülmüş bir erkek cesedi bulundu. Ölenin üzerinden çıkan alacak listesinden, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan kesimhanesine gidip geldiği belirleyen jandarma ekipleri, kesimhane kayıtlarında yaptığı incelemede ölenin, 7 çocuk babası Seyithan Dağ olduğunu belirledi. Jandarma ekipleri, Dağ’ın en son görüştüğü Cumali Dokuz’u gözaltına aldı. Sorgusunda cinayet suçlamasını reddeden Dokuz, ölen kişinin arkadaşı olduğunu ve 23 bin lira borcunu ödedikten sonra Dağ’ı kent merkezinde otomobilinden indirdiğini ileri sürdü. Bu ifade üzerine şüpheli serbest bırakıldı.

TAZİYEYE GİDİP GÖZYAŞI DÖKTÜ

Cumali Dokuz, serbest bırakıldıktan sonra Dağ’ın evinin önünde kurulan taziye çadırına gidip yakınlarına başsağlığı dilerken gözyaşı döktü. Dokuz ayrıcı çıktığı televizyonlarda arkadaşını öldürenlerin bulunması istedi. Jandarma ekipleri cinayeti çözmek için olayın meydana geldiği yerin yakınındaki mobese, işyerleri ve yol kenarlarındaki güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan çalışmalarda, Dokuz’a ait aracın olay yerine yakın bölgelerde bulunduğu tespit edildi. Bunun üzerine 15 Ocak 2013’te yeniden gözaltına alınan Cumali Dokuz, olay günü satın aldığı otomobilin borcu olan 23 bin lirayı ödediğini ve Seyithan Dağ’ı çarşıda indirdiğini, arkadaşını kesinlikle öldürmediğini tekrarladı ancak tutuklandı.

GÖRÜNTÜLERDE ÇIKTI

Tasarlayarak adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Dokuz, suçlamayı kabul etmedi. Ölen Dağ ile birlikte hayvan ticari yaptıklarını belirten Dokuz, “O gün kendisini evinden aldım. Birlikte benim alacaklımın yanına gittik, yemek yedik. Sonra kendisini kent merkezinde indirdim. Aramızda uzaktan yakından hiçbir şekilde husumet yoktu” dedi. Mahkeme kararıyla mobese ve güvenlik kameraları görüntülerinde yapılan incelemelerde ise sanığa ait üzerinde yazı ve işaretler bulunan araca çok benzeyen bir aracın olay yerinde bulunduğu, sadece plakasının saptanamadığı belirlendi.

KARAR DURUŞMASINA ÇIKTI

Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıkan Cumali Dokuz suçlamaları kabul etmedi. Cumali Dokuz’u tasarlayarak adam öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası veren mahkeme heyeti, Dokuz’un duruşmalardaki iyi hali nedeniyle cezasında indirim uygulayarak ömür boyu hapse çevirdi.

Kaynak:SABAH

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top