Anasayfa >> Teknoloji >> Windows 8’in Türkiye lansmanı yapıldı

Windows 8’in Türkiye lansmanı yapıldı


Yazılım devi Microsoft’un günler önce ABD’de duyurduğu yeni işletim sistemi Windows 8’in Türkiye lansmanı da dün akşam saatlerinde yapıldı.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Windows 8 ile birlikte gelen yeni özellikleri anlattı. Microsoft’un yeni işletim sistemi için kesenin ağzını açtığını dile getiren Özmen, bu anlamda 1.9 milyar dolarlık bir bütçenin Windows 8 için ayrıldığına dikkat çekti.

Windows 8’in Türkiye fiyatlarıyla ilgili de bilgi veren Özmen, Windows 8 kurulu cihaz fiyatlarının 200 TL ila 2000 TL arasında değiştiğini kaydederken, Windows 8’in 4 günde 4 milyon kullanıcıya ulaştığını hatırlattı ve Türkiye için tahmini rakamı paylaştı: “2013’te 1.3 milyon Türk kullanıcısının Windows 8 kullanacağını düşünüyoruz” dedi.

Microsoft’un arama motoru Bing ile ilgili de tarih veren Özmen, Bing’in Türkiye pazarına girişinin 2014’ü bulacağına dikkat çekildi.

iPad mini, Windows 8 ve Windows Phone 8 derken Türkiye yeni bir cihazla daha “resmen” tanışacak. Xbox 360’ın yıl sonuna kadar Türkiye’de satışına başlanması bekleniyor.
HÜRRİYET

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top