Anasayfa >> Gündem >> Yasin’in babası: “En acı Babalar Günü”

Yasin’in babası: “En acı Babalar Günü”

77 gündür kayıp olan 6 yaşındaki Yasin’in babası: En acı Babalar Günüyasin

KONYA’nın Akören İlçesi’nde evlerinin önünde oynarken kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin’den 77 gündür haber alınamıyor. Yavuz Şahin, oğlunun bir an önce bulunmasını isteyerek, “Bugün geçirdiğim en acı Babalar Günü” dedi.

Akören İlçesi’ne bağlı, eskiden köy olan Belkuyu Mahallesi’nde oturan 4 çocuklu Ümmü- Yavuz Şahin çiftinin 4 çocuğundan, Belkuyu Anaokulu öğrencisi Yasin, geçen 4 Nisan günü okuldan geldikten sonra evlerinin önünde oynarken kayboldu. Aynı gün, Yasin’in bulunması için başlatılan arama çalışmaları Jandarma, AFAD ve köylüler tarafından aralıksız devam etti.

Çalışmalar kapsamında, başta evin çevresi olmak üzere, havadan askeri helikopter ve AFAD’ın insansız hava aracılığıyla, karadan arama ekipleri tarafından su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar, mağaralar, ağaç ve çalılıkların dipleri tek tek kontrol edildi. Mahalle yakınındaki Çarşamba Çayı ve çayın aktığı Apa Gölü girişi Mersin’den gelen dalgıç polisler tarafından sonar cihazlarıyla arandı. Ancak Yasin’in izine rastlanmadı.

80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine Akören Kaymakamlığı tarafından geçen 28 Nisan günü arama çalışmaları sonlandırıldı. Jandarma ise Yasin’in bulunması için çalışmasını sürdürüyor.

‘EN ACI BABALAR GÜNÜ’
Oğlunun bulunmasını isteyen Yavuz Şahin, bugün ‘Babalar Günü’ olduğunu hatırlatarak, “Oğlum halen bulunamadı. Aranmadık yer kalmadı ama bir türlü oğlumu bulamadık. Oğlum sağ mı, ölümü bilmiyorum. Oğlumu gören, yerini duyan lütfen bilgi versin. Bugün babalar günü ama en acı babalar gününü yaşıyorum. Oğlum bugün yanımda olsa gelip elimi öperdi. Ama öpemiyorum. Aile olarak perişan durumdayız. Bu acının mutlu bir şekilde bitmesini istiyorum” dedi. kaynak hurriyet

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (bu habere not ver)
Loading...
BU HABERİN GELİŞMELERİNI KAÇIRMAYIN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir

Scroll To Top